RAHAT UYU ATAM

Emanetinin bekçisiyiz!.. Ahmet Birinci/Ankara Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78.Yıldönümünde Anıtkabir’de sevenleri tarafından rahmetle anıldı. Yurdun dört bir tarafından gelen At...

RAHAT UYU ATAM

Emanetinin bekçisiyiz!..

Ahmet Birinci/Ankara

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78.Yıldönümünde Anıtkabir’de sevenleri tarafından rahmetle anıldı. Yurdun dört bir tarafından gelen Atatürk’ü sevenler sabahın erken saatlerinde Anıtkabir’de buluştular.

“Bütün Ümidim Gençliktedir” Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin gençleri Ata’sının yanındaydılar. Akın akın Anıtkabir’e gelen halk, ne Cumhuriyetten ne de Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinden vazgeçmeyeceklerini 78 yıl sonra da gösterdiler.

1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali koç, Yöneticiler, üyeler ve 39 üniversiteden, 1907 ÜNİFEB üyesi 3 bin genç Ata’yı ziyaret etti.

Mükemmel bir organizasyon ve düzen içerisinde Anıtkabir’de uzun süre kalan Fenerbahçeliler halkın sevgisini kazandılar ve  gönüllerde iz bıraktılar. Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıtına çelenk koyup saygı duruşunda bulundular.

Anıtkabir’de yurdun her köşesinden gelen bilgi dolu gençler vardı. Sadece, Atatürk’ün doğum ve ölüm tarihini bilen bir gençlik yoktu artık.

Öğrencilerin düşüncelerinde, savaşsız bir dünya, eşit insan hakları ve temiz bir dünya vardı. Ülkelerin yönetimlerini bu gençlere bıraksalar dünyamızı daha iyi yönetecekler, adaleti ve savaşsız. Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle ”Yurtta barış, dünyada barış” ilkesini içlerine sindirmişti Cumhuriyetimizin yetişen gençleri.

 Çarşamba/Samsun Özel Farabi Lisesi öğrencileri de Ata’yı ziyaret için Anıtkabir’e gelmişlerdi. Yetiştiren öğretmenlere ve anne babalara teşekkürler ederiz.

Karşılaştığımız diğer bir güzel gençlik grubu, “Sezai Karakoç Anadolu Lisesi” idi. Edebiyat öğretmeni Tuğçe Akdoğan ve öğrencileri, ellerinde  Türk bayrağı ile  yürüyüşteydiler, Mustafa Kemal Atatürk’e doğru. Öğrencilerine Atatürk sevgisini ve fikirlerini öğreten Tuğçe öğretmenimize ve bütün öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyoruz.

Bu halk, bu öğretmenler bu gençlerimiz varken, ne Cumhuriyetimize ne de gösterdiğin doğru yoldan dönülmeyecektir.  Atam, rahat uyu ebedi istirahatgâhında.

 

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar