Münihliler Ahenk'le MEST oldular

AHENK-ARMONİ’DEN MUHTEŞEM KONSER Münih Armoni-Ahenk Türk Sanat Müziği Korosu Türk kadın bestekarlarının eserlerinden oluşan bir konser sundu. Şefliğini Ahmet Kadri Rizeli’nin yaptığı konsere, TRT sanatçısı Esra İçöz ...

Münihliler Ahenk'le MEST oldular

AHENK-ARMONİ’DEN MUHTEŞEM KONSER

Münih Armoni-Ahenk Türk Sanat Müziği Korosu Türk kadın bestekarlarının eserlerinden oluşan bir konser sundu. Şefliğini Ahmet Kadri Rizeli’nin yaptığı konsere, TRT sanatçısı Esra İçöz ayrı bir renk kattı.

Ahmet İNCEL / MÜNİH

 

Her yl düzenledilleri konulu konserlerle büyük beğeni kazanan Münih Armoni-Ahenk Türk Sanat Müziği Korosu, bu kez Türk kadın bestekarların eserlerinden oluşan bir repertuvar ile Münihlileri büyüledi.

Münih Müzik ve Tiyatro Yüksek Okulu gösteri salonunu tıklım tıklım doldu. Münih Başkonsolosu Mesut Koç ve Konsolos Uğur Küçüker’in Eke’nin de izlediği konseri Ahmet Kadir Rizeli yönetti. Neveser Kökdeş’in Rast Medhal ile başlayan konserde, Serpil Akman-Artan, Ahmet Yıldız, Ferda Tokmak, Şemsettin Bahçekapılı,  Gülfer Salama, Süreyya Akay, Ahmet Kadir Rizeli, Mustafa Gürbüz, Deniz Aksan-Filizmen, Serdar Avan, Dilek Sırlı, ve Şükrü Akçelik unutulmaz eserle, solo ve koroda seslendirdiler.

TRT’DEN DESTEK

TRT sanatçısı Esra İçöz verdiği solo konserle sesi ve yormuya salonu dolduran Münihli müzikseverleri adeta büyüledi. Sanatçılar Ahmet Kadri Rizeli, Safinaz Rizeli, Turay Dinleyen, Tunca Yüksel, Bekir Sakarya, Samet Uraş, Serdar Açın ve Alper Demirel sazlarıyla eşik ettiler. Konser sonunda müzikseverler sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladılar.

Yorumlar

tüm yorumlar