MÜNİH’LİLER HALEP İÇİN AYAKTA

Münih'teki TÜRKLER Halep için meydana indiler   Ahmet İNCEL / MÜNİH   Suriye’nin Halep kentindeki katliam saldırıları Münihlileri ayağa kaldırdı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve İslam Toplumu M...

MÜNİH’LİLER HALEP İÇİN AYAKTA

Münih'teki TÜRKLER Halep için meydana indiler

 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

 

Suriye’nin Halep kentindeki katliam saldırıları Münihlileri ayağa kaldırdı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG)’nün ortaklaşa düzenledikleri „Halep için ayağa kalk“ mitingine yüzlerce Münihli katıldı.

Münih Ludwig Maximillian Üniversitesi önünde düzenlenen mitingde Türk ve Suriye bayraklarının yanı sıra Suriye’deki Esad rejimini protesto eden pankartlar taşındı. Mitingde Halep'teki masum halk için hep birlikte dualar okundu.

YÜREĞİMİZ YANIYOR

Kuran okunmasıyla başlayan protesto mitinginde Millî Görüş (IGMG) Güney Bavyera Bölge Teşkilatı Başkanı Tayyip Sayan bir konuşma yaptı. Kuran’dan şiddet  karşıtı ayetlerle İslam’ın barış dini olduğunu vurgulayan Sayan „Suriye’de, Halep’te yaşananlar ne sadece Arpaların ne de Türklerin sorunudur.

Bu insalık dışı katliamlar tüm insanalığın sorunudur. Yüreğimiz yanıyor. Tüm İslam alemindeki olaylar yüreğimizi yakıyor“ dedi.  DİTİB Güney Bavyera Eyalet Birliği Başkan Yardımcısı Aykan İnan ise Almanca bir konuşma yaptı. Suriye’de Halep’te yaşanan insanlık dramını ele alan Aykan, tüm devletleri Halep’teki katliamların bir an önce sona erdirilmesi için acilen adımlar atması gerektiğini vurguladı.

Konuşmacılar, mitingte Türkiye’deki terör saldırılarını da kınadılar. Mitingde Münih Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal'ın yanı sıra, çok sayıda Türk Sivil Toplum Örgüt temsilcisi hazır bulundu. Polisin yoğun güvenik önlemleri aldığı miiting olaysız sona erdi.

Yorumlar

tüm yorumlar