AKTİV Liste önce seçime sonra göreve hazır

AKTIV LİSTE ADAYLARI TANITILDI   Münih’te 21 Ocak’ta yapılacak Göçmen Meclisi Seçimleri’ne katılacak olan Münih Alevi Derneği’nin oluşturduğu “Aktiv Liste” tanıtıldı.  Münih Alevi Dern...

AKTİV Liste önce seçime sonra göreve hazır

AKTIV LİSTE ADAYLARI TANITILDI

 

Münih’te 21 Ocak’ta yapılacak Göçmen Meclisi Seçimleri’ne katılacak olan Münih Alevi Derneği’nin oluşturduğu “Aktiv Liste” tanıtıldı.  Münih Alevi Derneği’nde düzenlenen tanıtım toplantısına katılan Münih Belediye Meclisi Üyesi Cumali Naz (SPD), Göçmen Meclisi’nin çalışma sistemini anlattı.

Ahmet İNCEL / MÜNİH

 

Münih’te 21 Ocak’ta yapılacak Göçmen Meclisi Seçimleri’ne katılacak olan Münih Alevi Derneği oluşturduğu “Aktiv Liste” tanıtıldı.  Münih Alevi Derneği’nde düzenlenen ve Emine Cevizci’nin moderatörlüğünü yaptığı tanıtım toplantısına katılan Münih Belediye Meclisi Üyesi ve daha önce 12 yıl Yabancılar Meclisi başkanlığı yapmış olan Cumali Naz (SPD), Göçmen Meclisi’nin çalışma sistemini anlattı.

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Münih Alevi Derneği başkanı Ergin Karakoç, hazırlanan listedeki adayların Alevilik Felsefesi’nin temel prensiplerine uygun olarak eşitlik, eğitim, hoşgörü ve tüm insanların ayırım yapılmadan kucaklanması gibi konularında titizlik göstereceklerini söyledi.

NAZ’DAN UYARILAR

Tanıtımda bir konuşma yapan  Münih Belediye Meclisi Üyesi Cumali Naz (SPD) meclise gerçekten çalışma azmi olan kişilerin seçilmesi konusunda uyarıda bulundu. Naz “seçime katılaca olan 24 listeyi incelediğimde yeni adayların genelde ilk kez seçilecek olanlar olduğu dikkatimi çekti.

Bu nedenle seçim yaparken, Nesrin Gül ve Ali Haydar Akbaba gibi meclis tecrübesi olan adayların mutlaka seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yeni seçilenler tecrübe edinene kadar büyük zaman kaybı oluyor” dedi. Naz, seçimleri katılma oranının meclisin geleceği açısından çok önemli olduğuna dikkati çekerek, seçme hakkı olan herkesin mutlaka oy kullanması gerektiğini vurguladı.

GENÇ ADAYLAR

Seçimle katılan 24 liste arasında 1. sırada olan AKTİV LİSTE ile 14 aday seçime katılıyor. Oldukça genç ve çoğu yüksek öğrenim gören AKTİV LİSTE’nin adayları:

 

Nesrin GÜL

Ali Haydar AKBABA

İlayda AKBABA

Cem CAVDAR

Yasemin GÜNEL

Ziya YILMAZ

Damla KÖR

Ufuk YILDIRIM

Aylin ÇELİK

Anıl KAYA

Duygu MUTLU

Çağdaş ÇELİK

Melisa DOĞAN

Ersin DOĞAN

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar