TÜRKÇE ANADİL KAMPANYASINA DESTEK VERELİM

ANADİLİ KAMPANYASINDA  ÖNEMLİ ADIM Ahmet Birinci/Essen NRW Eyaletinde, eğitim derneklerinin  22 Ocak’ta başlattıkları “Anadili Kampanyası” çok önemli adımlarla çalışmalarını başlattı. FÖTED ( Almanya T&uu...

TÜRKÇE ANADİL KAMPANYASINA DESTEK VERELİM

ANADİLİ KAMPANYASINDA  ÖNEMLİ ADIM

Ahmet Birinci/Essen

NRW Eyaletinde, eğitim derneklerinin  22 Ocak’ta başlattıkları “Anadili Kampanyası” çok önemli adımlarla çalışmalarını başlattı.

FÖTED ( Almanya Türk Veli Dernekleri Federasyonu) Başkanı Dr. Ali Sak, velilere yaptığı duyuruyla, ilk adımın okullara kayıt yaptırırken olduğunu önemle vurguluyor. Sayın Dr. Ali Sak’ın duyurusunu aşağıda halkımızın dikkatlerine ve  bilgilerine sunuyoruz.

“Değerli veliler, çocuklarınızı okullara kayıt ettirirken tercihiniz Türkçe dersi veren okullar olsun. Bu okullar için ekte kayıt formunu doldurun verin veya doğrudan müdür ya da öğretmenle görüşünüz. Çocuğunuzun okulunda Türkçe dersi yoksa, Eğitim Bakanlığı tarafından belirtilen kalıtımcı sayısına ulaşıldığı takdirde,(İlkokullarda 15, diğer okullarda 18) veli dernekleri aracılığıyla Türkçe dersi verilmesini talep etmeyi de ihmal etmeyiniz.

Ekte bazı şehirlerin okullarını ve bu okullarda Türkçe dersinin durumları görülmektedir. Zaman zaman diğer şehirlerin listesi de  sizlere duyurulacaktır”. Anadilimiz, Türkçemizin geleceği için, çevrenizde Türkçe konuşan yurttaşlarımızı da lütfen bilgilendiriniz.

Yorumlar

tüm yorumlar