ATAŞE KUDDUSİ UYSAL, TÜRK GAZETECİLERLE BULUŞTU

  Münih Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal, Münih'te Abant Restoran'da kentte görev yapan Türk basın mensuplarıyla buluştu.     Ahmet İNCEL / MÜNİH   Münih Başkonsolosluğu Din Hiz...

ATAŞE KUDDUSİ UYSAL, TÜRK GAZETECİLERLE BULUŞTU

 

Münih Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal, Münih'te Abant Restoran'da kentte görev yapan Türk basın mensuplarıyla buluştu.  

 

Ahmet İNCEL / MÜNİH

 

Münih Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal, Münih'te Abant Restoran'da, kentte görev yapan Türk basın mensuplarıyla buluştu.

 Buluşmada, Arı dergisinin sahibi Esin Tekige “Bavyera Türk Medya Kulübü” adına ataşeye çiçek takdim ederken basınla olan dostça ilişkileri ve verimli ortak çalışma için kendisine teşekkür etti.  Samimi bir sohbet ortamında geçen yemekte dini sohbetlerin yanında güncel konulara da değinildi.

Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal Münih'te görev yapan Türk basın mensuplarına ateşeliğin faaliyetlerini milyonlara duyurdukları için teşekkür etti. DİTİB’in bu yılki çalışmaları hakkında da bilgi veren ataşe “12 Mart’ta Merkez Camisi’nde İstiklal Marşı’nın güzel okuma yarışması yapılacak. Münih’te Türk üniversite öğrencilerimiz için bir yurt açtık. 9 Nisan’da 1500 kişilik bir salonda DİTİB ve Milli Görüş teşkilatları ortaklaşa Kutlu Doğum programı düzenliyoruz. Ayrıca her yıl olduğu gibi Kuran’ı güzel okuma yarışması, Dini Bilgiler Yarışması gibi etkinlikleri de düzenleyeceğiz” dedi.

Uysal, ayrıca Diyanet İşleri olarak Avrupa’da helal et ve temiz et için kendilerine ait bir işletme kuracakları müjdesini verdi. 

 

Din Hizmetleri Ataşesi Uysal'ın Münihli Türk basın mensupları onuruna verdiği davette şu isimler hazır bulundu:

 

İsmet Salihoğulları (Ticaret Ataşesi), Önder Yıldız: (DİTİB Güney Bavyera Eyalet Birliği Başkanı), Aykan İnan (DİTİB Bölge Başkan Yardımcısı).

 

Gazeteciler: Esin Tekige (Arı Magazin), Rahmi Turan, Hakan Yeşil (A Haber), Ahmet İncel (Serbest gazeteci), Gönül Eren (Münih Yaşam), Orhan Gedik, Ali Mercimek (Hürriyet), Turan Kaya (Avrupa Haber), Adnan Tokuç (Haberbayern.de)

 

Yorumlar

tüm yorumlar