Engelliler için lahmacun günü

Aşağı Bavyera Neufahrn kasabası Ditib Hacı Bayram Camii Engelliler yararına lahmacun günü düzenledi. Tevfik ŞENDÖL/ Neufahrn İ.NB   11 mart cumartesi akşamı El Ele Engelliler konfederasyonu adına  Geisenhausende düzenlenecek E...

Engelliler için lahmacun günü

Aşağı Bavyera Neufahrn kasabası Ditib Hacı Bayram Camii Engelliler yararına lahmacun günü düzenledi.

Tevfik ŞENDÖL/ Neufahrn İ.NB

 

11 mart cumartesi akşamı El Ele Engelliler konfederasyonu adına  Geisenhausende düzenlenecek Engelliler yardım gecesinde Aşağı Bavyera Eyaleti Neufarn kasabasındaki Hacı Bayram Camii adına yönetim 1 tane Engelli akülü araba bağışladı.

Bununlada yetinmeyen Aşağı Bavyera’nın yaptığı yardımlarıyla ve çalışmalarıyla örnek camii  Ditib Hacı Bayram yönetimi ve cemaati Lahmacun günü düzenledi ve hedefleri ikinci akülü engelli arabasıydı.

Engelliler için ikinci akülü arabayı almak için seferber olan Ditib Hacı Bayram Camii yönetimi Başkanı Yüksel Demir, kadınlar kolu Leyla Demir,Suna Sarpkaya,Ayşe Çetinkaya,Seher Kilit ve cemaatı Zarife Özdemir,Adile Karakaya,Zeynep Yılmaz, Ayşe Atum, Türk mutfağının sevilen lezzetli lahmacunlarını türk ve alman konuklara lahmacun sevenlere yapıp,sattılar.Lahmahcun gününde alman konukların çokluğu ve çok sayıda lahmacun sipariş etmeleri  yüzleri güldürdü ve Engelliler için ikinci akülü araba alınacak miktar lahmacun satışıyla sağlandı.

Lahmacunların hazırlanmasında,pişirilmesinde ve satılmasında emeği geçen Aşağı Bavyeranın yaptığı örnek çalışmalarıyla almanlarında kalplerini kazanan Ditib Hacı Bayram Camii  Kadın kollarından Leyla Demir,Suna Sarpkaya,Ayşe Çetinkaya,Seher Kilit ve Zarife Özdemir,Adile Karakaya,Zeynep Yılmaz,AyşeAtum,ikinci engelli akülü arabanın alınmasında emekleri geçtiği için sevinçlerini dile getirdiler.

Lezzetli kıtır kıtır lahmacunlar adeta kapışıldı.Hacı Bayram camii imamı Ahmet Karslı ,Cuma hütbesinde’’dinimizde her kesime yardım edilmelidir.Bu Cuma Engellilere akülü araba almak için lahmacun yapılıp,satışa sunulacaktır.’’diye cemaati bilgilendirdi.

Aşağı Bavyera’nın  Neufahrn Ditib Hacı Bayram Camii başkanı Yüksel  Demir,Ditib Hacı Bayram Camii kadın Kolları başkanı Leyla Demir,Suna Sarpkaya, Ayşe Cetinkaya,Seher Kilit,’’hedefimiz 11 mart akşamı El Ele Engellilere yardım programında bilet satışıyla üçüncü  Engelli akülü araba almaktır.’’

Nürnberg El Ele Engelliler konfederasyonu Genel başkanı  Cengiz Hocazade,’’Antalya’da yaşayan engelli çocuklar için 2 akülü araba alarak umut olan Ditib Hacı Bayram Camii yönetimine ve başkan Yüksel Demir’e.Kadın kolları başkanı Leyla Demir,Suna Sarpkaya,Ayşe Çetinkaya,Seher Kilit’e ve emeği geçen yardımseverler Zarife Özdemir,Adile Karakaya,Zeynep Yılmaz ve Ayşe Atum’a  günün hatırasına birer gül ve birer El Ele parfümü hediye etti.

Nürnberg El Ele Engelliler konfederasyonu başkan yardımcısı Kadir Ural’ın ve Landshut sorumlusu Tevfik Şendöl’ünde  hazır bulunduğu Engellilere ikinci akülü araba alma  Lahmacun gününde türk ve alman lahmacun severlerin mideleri bayram ederken ,diğer yandanda ikincisi alınacak akülü araba için miktar tamamlanmış oldu.

Benimde engelli bir kardeşime katkım ve yardımım olsun diyorsanız 11 mart cumartesi akşamı Geisenhausen kasabasında El Ele Engellilere yardım gecesi düzenlenecektir.

 

Yorumlar

tüm yorumlar