Avrupalı Türk kadını çok duyarlı

Hannover’den Çanakkale depremzedelerine yardım eli uzandı   Fatma ANDERS/ HANNOVER(TR Haber) ALMANYA’nın Aşağı Saksonya Eyaletinde yaşayan Avrupalı Türk kadınları, Çanakkale ve civarında meydana gelen depremde maddi zarar g&o...

Avrupalı Türk kadını çok duyarlı

Hannover’den Çanakkale depremzedelerine yardım eli uzandı

 

Fatma ANDERS/ HANNOVER(TR Haber)

ALMANYA’nın Aşağı Saksonya Eyaletinde yaşayan Avrupalı Türk kadınları, Çanakkale ve civarında meydana gelen depremde maddi zarar görenlere yardımda bulunmak üzere 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı ve etkinlikten elde edilen  2 bin 660  Euro’yu depremzedelere bağışladılar.

Aysun Eranalin ve Sevin Topçu’nun önderliğinde Hannover’deki Sina Bar’da toplanan yaklaşık 300 Türk kadını hem kendi aralarında kadın kadına eğlendiler hem  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladılar hem de depremzedelere maddi yardımda bulunmanın mutluluğunu yaşadılar.

Etkinliğin mimarları Aysun Eranalin ve Sevin Topçu: “Son zamanlarda sık sık Ege ve Marmara Bölgelerinde depremler meydana geliyor. Çok şükür can kaybı olmuyor ancak mal kaybına uğrayan insanlarımız var. Her şeyi de devletten beklemek olmaz dedik ve bizler bir araya gelerek yardım eliimizi uzattık. Gecemize destek veren tüm duyarlı insanlara teşekkür ediyoruz” dediler.

Kadınlar yardım için sorumluluk alıp çalışırken Hannover’deki iş dünyası dab u etkinliğe kayıtsız kalmadılar ve sponsor olarak destek verdiler.

Avrupalı Türk kadınları etkinlikte stand açıp yardım için Türk mutfağının en leziz ürünlerini gelen konuklara sembolik bir ücret karşılığında tattırdılar.

Türkiye’den konuk olarak gelen şair Kasım Alper Özdemir’in imzalı kitaplarıda yardım için satışa sunuldu.

Yorumlar

tüm yorumlar