Hagen’de geleneksel çeyrek asırlık buluşma

Özel gün için ÖZEL kutlama HAGEN (TR Haber) ALMANYA’nın Hagen kentindeki Türk kadınları  Gülay Gür önderliğinde tam 25 yıldan beri her Çarşamba günleri  Hıristiyan  Gençlik Merkezinde (...

Hagen’de geleneksel çeyrek asırlık buluşma

Özel gün için ÖZEL kutlama

HAGEN (TR Haber) ALMANYA’nın Hagen kentindeki Türk kadınları  Gülay Gür önderliğinde tam 25 yıldan beri her Çarşamba günleri  Hıristiyan  Gençlik Merkezinde (CVJM) buluşarak hem dertleşiyorlar hem de sohbet ederek günlük hayatın stresinden uzaklaşıyorlar.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle  bu kez Antep Softası isimli restaurantta buluşan; Fatma Uçar, Meryem Güdücü, Feryal Balık, Nafiye Aybar, Leman Özer,  Canan Erdoğan, Tevriz Karaarslan ve  Gönül Öner’den oluşan grup adına konuşan Gülay Gür: “  Hagen çok ta büyük bir şehir değil ancak herkesin kendine göre bir  düzeni var.

Ve kadın kadına buluşup, dertleşemiyoruz. Biz bu eksikliği tam 25 yıl önce hissettik ve Türk kadınlar grubu olarak her Çarşamba günü Hıristiyan  Gençlik Merkezinde (CVJM) buluşmaya karar verdik ve bu geleneği çeyrek asırdan beri sürdürüyoruz. 8 Mart Dünya  Kadınlar Günü bu kez  Çarçamba gününe geldiği için özel bir sohbet olsun dedik ve Antep Sofrası’na geldik ve  anlamlı günü birlikte kutladık. Allah ömür verdiği sürece bu geleneksel buluşmamız devam edecek” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar