LANDSHUT EL ELE VERDİ

El Ele Engellilere Yardım Gecesinde Landshut Engelleri Aştı Tevfik ŞENDÖL / Landshut Aşağı Bavyera’nın Landshut şehri ve çevresinde faaliyet gösteren Landshut Okul Aile Birliği,Tatbayern, Vilsbiburg SODEM, Orient  ve Selam dernekleri , ...

LANDSHUT EL ELE VERDİ

El Ele Engellilere Yardım Gecesinde Landshut Engelleri Aştı

Tevfik ŞENDÖL / Landshut

Aşağı Bavyera’nın Landshut şehri ve çevresinde faaliyet gösteren Landshut Okul Aile Birliği,Tatbayern, Vilsbiburg SODEM, Orient  ve Selam dernekleri , Neufahr i.NB DiTiB Hacı Bayram Camii ve Landshut DiTiB Yunus Emre Camii ve yardımseverlerin yardımlarıyla 15 Engelliler için Akülü Araba alındı ve Türkiye Antalya ve Mersin Anamura Engelli kardeşlerimize verilmek üzere gönderilcek.

   Geisenhausen Brauhausstube salonunda finalı yapılan El Ele Engellilere yardım gecesinde 200’ün üzerinde yardımseverin katılımıyla El Ele Engellilere Yardım gecesinin açılışı Münih ve çevresinin sevilen çok değerli gazeteci meslekdaşımız Ahmet İncele bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Çok saygıdeğer gazeteci arkadaşımız geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etmişti. Duygu dolu anların yaşandığı gecede  saygıdeğer gazeteci Ahmet İncel anmak için taziye defteri sevenlerine sunuldu.Allah Rahmet Eylesin.Mekanın Cennet Olsun.Bavyera ve çevresinde sevilen ve sayılan meslekdaşımız Ahmet İncel,TatBayern derneğinin hazırladığı video gösterimiyle anıldı.

El Ele Engellilere yardım gecesi programının orgazitörlerinden TatBayern   başkanı Sevim Kaya,’’ derneğimizin Mainburg şubesi gençlik kolları 35 gencimiz ve yönetim kadrosu olarak Engellilere yardım programına katılmaktayız.Engellileri topluma kazandırmanın anahtarı diyalogtan geçer.Evinden kolaylıkla ayrılamayan bir bireyi topluma kazandıramazsınız.

Belki Engelli kardeşlerimizin tüm yaraları saramayacak hepsine yardım edemeyeceğiz.15 akülü arabayla Engelli kardeşlerimizin ulaşımlarını kolaylaştıracağımızı umuyoruz ’’diyen Sevim Kaya,Emine Köroğlu ile El Ele Engellilere yardım gecesinin açılışını yaptılar. Ardından konuşmasını  yapmak için El Ele Engelliler Konfederasyonu başkanı Cengiz Hocazade’yi sahneye davet ettiler.

El Ele Engelliler Konfederasyonu başkanı Cengiz Hocazade,’’Landshut’ta ikincisini düzenlediğimiz Engellilere yardım gecesinde günlerdir gerek bilet satışıyla,gerek sponsor arayışıyla gerekse akülü engelli arabası veren yardımseverleri gün yüzüne çıkarmakla adeta arı gibi çalışan Landshut Okul Aile Birliği başkanı Nezahat Ehliz, Tatbayern başkanı Sevim Kaya, Vilsbiburg SODEM yönetiminden Tevfik Şendöl,Orient derneğinden İsmail Beyazıt,Selam derneğinden Hüseyi Kılık ve emeği geçen herkeze canı gönülden teşekkür ediyorum.Bu arkadaşlarımız sayesinde Engelliler için akülü araba sayısını 15 çıkarmış olduk.

Özellikle teşekkürlerimi Neufahr İ.NB Hacı Bayram Camii başkanı Yüksel Demir,kadınlar kolu Leyla Demir, Suna Sarpkaya, Ayşe Çetinkaya ve Seher Kilit’e sunmak istiyorum. Lahmancun satışıyla,bilet satışıyla ve bağışlarla 3 Engelli kardeşimize akülü araba aldılar.

Ayrıca Akülü Engelli araba alan Landshut Okul Aile Birliğine, Tatbayern e.V. , Vilsbiburg SODEM , Munich Guard Güvenlik Davut Uçan,Seher ve Mazlum Adaşa,Seyyid Abdurrahman Kaya’yada sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Salonumuzu süsleyen Baran Dekarasyon Hatice Barana  sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Fotoğraf ve kamera çekimi yapan Mustafa ve Emre Demirtaş’ada sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ayrıca Landshut Fenerbahçeliler derneği başkanı Kayhan Özdemir ve yönetimine yaptıkları bağış için çok teşekkür ediyorum.

Sponsorlarımız Vilsbiburg Yunus Çolak ve akrabaları, Pamukkale Döner, Auto Cengiz, Necmi Küçükakyüz, Ali Baba, Automexx, Bosboros, Carossa, Derviş Baba, Hasan Pascha, İstanbul Grill, Karadeniz, La-Elite, Le-Coiffeur, Mustafa Akalın, Radife, River, Seda, Sensation, Sultan, Taş Market, Dim Market ve bağış yapan tüm sponsorlarımıza da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Bağışı Engellilere verilmek üzere sabah kavaltısı düzenlenmesinde emeği geçen Landshut DiTiB Yunus Emre Camii Kadınlar Kolu başkanı Azime Hal, Şerife Öbeksiz-Keskiç, Semiha Alagöz, Hatice Keserce ,Halime Ceylan, Selvihan Yılmaz, Hanife Öztürk, Gül Turhan, çay demleyerek misafirlere servis eden Ertan Ovaloğlu ve TatBayern başkanı Sevim Kaya ve Landshut Karani  derneğinden Selvihan Yılmaz, Hanife Öztürk, Kerime Yılmaz, Gül Turhan, Fatma Kaya, Zeynep Tazegüney ve emeği geçen herkeze çok teşekkür ediyorum.Hepinizin sayesinde 15 Akülü Engelli arabası alınmasında emeğiniz geçti.’’diyerek programın başlamasına star verdi.

 İrem Duman, Beyza Tunç’un sunuculuğunu yaptığı El Ele Engellilere yardım gecesinde TatBayern gençlik kollarından Zehra Türkmen, ’İçime hiç sığmıyor sana engelli demek’ şiiri ile progmam başladı.

TatBayern müzik ekibinden Abdullah Ergen, Sefa Yalçın, Süleyman Korkmaz ve Muhammed Aladağ, saz, klarnet, gitar ve ney eşliğinde birbirinden güzel türküler seslendirdiler.

TatBayern tiyatro ekibinin ‘ Çanakkale Kurtuluşu ‘ konulu tiyatro oyununu Sefa Kılık, Sena Kaya, Abdullah Ergen ,  Melih Sipahioğlu, Hüseyin Kılık, Mete Demirci, Abdurrahman Kaya, Koray Özbinar, Abdullah Altuntaş tarafından canlandırıldı.

El Ele Engellilere yardım gecesine katılan misafirler tarafından büyük ilgi gören tiyatro oyununun ardından istiklal marşı okundu.

Komedyen Kubilay Taşdemir’le devam eden El Ele Engellilere yardım gecesinde TatBayern gençlik kollarından Senanur Kaya’nın okuduğu Halep şiiri ile devam etti.

TatBayern öğrencilerinden Furkan Kılık, Buğra Sipahioğlu’nun zeybek oyununun ardından sahneyi Gönülden Gönüle Korosu aldı.

Öğretmen İsmail Yaşartaş önderliğindeki Gönülden Gönüle müzik korosu Tülin Bilgin ve Murat Bilgin ‘Kara tren’, Emine Uludağ ’Türkmen gelin’, Emine Çümen, Zübeyde Zorlu, Aynur Erdir ve Çağrı Çümen ‘Çay elinden öteye’, Gizem Çümen, Türkan Yaşartaş ve Nezahat Ehliz ‘Engelleri aşalım’ şiirini ve ne ağlarsın benim zülfü siyağım türküsünü seslendirdiler.

Birbirinden güzel hediyelerin olduğu tombala çekilişininde güzel hediyeler tombala çeken sahiplerini buldu.

Nürnberg,Münih Ele Ele Engelliler Konfederasyonu Onursal Başkanı Adalet Günel, ,Landshut ve çevresinden gelen birbirinden değerli konuklar, El Ele Engellilere yardım gecesinde Müzik Grup Naza’nın çalıp, söylediği birbirinden güzel şarkı ve oyun havalarıyla oynayarak stres attılar.  

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar