Düsseldorrf'ta geleceğimizi tanıtacağız

ÇOCUK VE GENÇLİK YARDIMLARI GÜNÜ 28 -31 MART TARİHLARİ ARASI TR Haber-Düsseldorf   Ataşe Raci Mazı: “Çocuk ve gençlere hizmet veren ya da gençlik teşkilatı olan kuruluşlarımız bu fırsatı kaçırm...

Düsseldorrf'ta geleceğimizi tanıtacağız

ÇOCUK VE GENÇLİK YARDIMLARI GÜNÜ 28 -31 MART TARİHLARİ ARASI

TR Haber-Düsseldorf

 

Ataşe Raci Mazı: “Çocuk ve gençlere hizmet veren ya da gençlik teşkilatı olan kuruluşlarımız bu fırsatı kaçırmamalılar!”

   Üç yılda bir düzenlenen Avrupa’nın en büyük çocuk ve gençlik yardımları fuarı DJHT’ye ilk defa bir devlet kurumumuz katılacak.

 

Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği 28 ila 30 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Çocuk ve Gençlik Yardımları Günü’ etkinliğinde bir stant kuracak.

DJHT (Deutscher Kinder- und Jugendhilfetag), Avrupa’nın her köşesinden ziyaretçiyi Düsseldorf’a çekecek büyük bir kongre ve fuardır. Gençlik politikalarındaki sorumlular ile uygulayıcı yetkililer ve gönüllüler arasında gerçekleşen kamusal ve açık bir diyaloğun alanı olarak bu etkinliğin ana hedefi, genç insanların içinde yaşadıkları temel toplumsal koşullarının iyileştirilmesidir.

Kongre, çocuk ve gençlik yardımları ve ilintili alanların meslek elemanlarının kendilerini yetiştirmelerine ve ilgili öğrencilerin bu alana yönelmelerine imkân tanırken ilişikteki fuar da çocuk ve gençler ile olan çalışmalar hakkındaki güncel yenilikleri gözler önüne serer.

Üç gün sürecek olan DJHT, çocuk ve gençlik yardımlarını amaç ve uygulama bakımından tanıtıp teori ile pratiğin etkileşime geçmesini sağlar ve okul ile sağlık gibi kesişmeli alanların da iletişime geçmelerine olanak verir.

 

Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği de çocuklar ve gençler bağlamında başta yurttaşlarımıza sunulan bilgilendirme ve yönlendirme hizmetleri olmak üzere çeşitli çalışmalarda bulunmaktadır. Almanya’daki gençlik daireleri gibi resmî kurumlar ile vakıf ve dernek gibi yetkili kuruluşlarla bağlantıda olan Ataşelik, faaliyetlerini tanıtmak ve yapıcı işbirliklerini geliştirmek amacıyla bir stant kurmak suretiyle söz konusu fuara katılacak.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği’nin standı aynı zamanda sosyal alanlarda faal Türkiye kökenli ziyaretçiler için bir odak noktası olmak üzere tasarlandı. Kongreye katılan, fuarı gezmeye gelen yurttaşlar Ataşeliğin standındaki uzman personel ile çay içip fikir alışverişinde bulunabilecek ve çalışmalarıyla hedefledikleri amaçlarına uygun muhataplara yönlendirilecekler.

 

Türkiye kökenli insanlarımızın gerek bireysel, gerekse kurumsal olarak katılımlarının son derece önemli olduğunu vurgulayan Aile ve Sosyal Politikalar Ataşesi Raci Mazı, Almanya’da yaşayan çocuk ve gençlerin üçte biri göçmen kökenliyken, bu toplumsal gerçeğin sunulan hizmetlere henüz olması gerektiği ölçüde yansımadığını tespit etmektedir.

 

“Çocuk ve gençlere hizmet veren ya da gençlik teşkilatı olan kuruluşlarımız bu fırsatı kaçırmamalıdırlar!” diyen Mazı, STK’larımızı şu sözlerle fuara katılmaya davet ediyor:

“Türkiye kökenliler arasındaki dernek, cemiyet ve vakıf yetkilileri ile işletme sahipleri alandaki uzmanlarla iletişime geçmek ve kendilerini profesyonelleşme yönünde geliştirmek için bu fuara gelmeli.” Herkesin herkesten öğrenebilecekleri olduğunu vurgulayan Ataşe Mazı, tecrübeli sivil toplum temsilcilerinin karşılaşacakları yetkililere yurttaşlarımız adına gerek gördükleri taleplerde bulunabileceklerini hatırlatıp uzmanlık alanlarındaki tecrübelerini paylaşarak sosyal hizmetlerin gelişmesinde katkı sunmaya çağırıyor.

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız: http://dusseldorf.aile.gov.tr/haberler/ataseligimiz-cocuk-ve-genclik-yardim-hizmetleri-fuarinda-stant-kuruyor

Tarih: 28.03.2017 – 30.03.2017

Fuar saatleri: Salı 13.30—19.00, Çarşamba 09.00—19.00, Perşembe 09.00—14.00

Kongre saatleri: Salı 14.30—19.00, Çarşamba 09.00—19.00, Perşembe 09.00—13.30

Adres: Congress Centrum Düsseldorf (CCD) Stockumer Kirchstr. 61 – 40474 Düsseldorf

Giriş ücreti: Giriş ücretsizdir.

Çocuk bakımı: Çocuğunuzu emanet edebileceğiniz bir kreş mevcuttur. Ancak 27.03.2017 tarihine kadar kayıt gerekmekte:

https://www.jugendhilfetag.de/wp-content/uploads/Formular_-Anmeldung-zur-Kinderbetreuung.doc

Engelliler: Binalar engellilere uyumludur. Ödünç tekerlekli iskemleler +49 (0)211 4560231 numaralı hattan sipariş edilebilinir. Açılış ve kapanış etkinlikleri işaret diline tercüme edilecek.

Yorumlar

tüm yorumlar