Doktorlarda beklemeye paydos!

1 Temmuz’dan itibaren “Online muayene” başlıyor   En çok canımızı sıkan şeylerden bir tanesi de  doktorlarda muayene öncesi sıra beklemektir. 1 Temmuz’dan itibaren “online Muayene Sistemi” aracılığıyla dokt...

Doktorlarda beklemeye paydos!

1 Temmuz’dan itibaren “Online muayene” başlıyor

 

En çok canımızı sıkan şeylerden bir tanesi de  doktorlarda muayene öncesi sıra beklemektir. 1 Temmuz’dan itibaren “online Muayene Sistemi” aracılığıyla doktora gitmeden de muayene olup, reçete yazdırabileceğiz.

 

Tevfik KARAOSMANOĞLU  / HAGEN(TR Haber)

ALMANYA’nın  Hagen kentinde  Dahiliye uzmanı olarak muayene işleten Dr. Hayrettin Baysal, 1 Temmuz 2017’den itibaren  saatlerce sıra beklemeyi  önleyecek yeni gelişmeyi gazetemize açıkladı.

Dahiliyeci hekim Dr. Hayrettin Baysal 1 Temmuz 2017’den itibaren yürürlüğe girecek olan “Online Muayene Sistemi” hakkında: “Artık internet devrindeyiz ve uzaklar yakınlaşıyor. Bu yakınlaşmalar olurken bazı işlemler de kolaylaşıyor.  İnsanımızın en çok canını sıkan şeylerden bir tanesi de doktora gittiğinde bir kaç saat sıra beklemesidir. Hatta bu yüzden doktora gitmeyen hastalar bile var olduğunu duyuyoruz.  Artık doktora gitmeden internet (sosyal medya ve elektronik posta) aracılığıyla muayene randevusu alınacak,  muayene olunup, reçete yazdırmak mümkün olacak. Böylelikle hem doktora gitmeye gerek kalmayacak hem de muayenehanelerdeki bekleme süreleri de kısaltılacak” dedi.

HER ÜÇ AYDA BİR SAĞLIK KARTI  GEREKLİ Mİ?

Dr. Hayrettin Baysal hastaların elektronik sağlık kartlarını muayenehaneye getirip, taratma mecburiyeti hakkında ise şunları söyledi: “Hasta olup doktora gelen kişi elektronik sağlık kartını gösterip, taratmak ya da okutmak zorundadır. Ancak bu online sistemiyle birlikte hasta her üç ayda bir kartını okutmak ya da taratmak zorunda kalmayacaklar. Zira her kartın bir geçerlilik süresi vardır. Bu sistemin hayata geçmesiyle birlikte biz serbest çalışan hekimler kartın geçerlilik süresini dikkate alacağız. Yani kartı bir kez göstermek yeterli olacak. Ancak ben Türk vatandaşlarını bir konuda uyarmak istiyorum. Hala bir çok hastanın elektronik hasta kartında fotoğrafı yok. Fotoğrafsız kart kullananları bir çok doktor muayene etmeden geri gönderiyor. Bu durumda olanlar lütfen buna dikkat etsinler.”

 

Yorumlar

tüm yorumlar