Karadenizli Demir Yumruk: ASİYE

LAZ KIZI ASİYE ÖZLEM ŞAHİN'İN HEDEFİ  DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU   SADETTİN ÖZGENÇ-ESSEN (TR HABER) Bayanlar dünya  Boks kategorisi sıralamasında 4.sırada yer alan  hafif sıklet dünya boks şampiyonu Asiye Öz...

Karadenizli Demir Yumruk: ASİYE

LAZ KIZI ASİYE ÖZLEM ŞAHİN'İN HEDEFİ  DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

 

SADETTİN ÖZGENÇ-ESSEN (TR HABER)

Bayanlar dünya  Boks kategorisi sıralamasında 4.sırada yer alan  hafif sıklet dünya boks şampiyonu Asiye Özlem Şahin, Essen şehrinde  dünya şampiyonluğu ünvan maçı için hazırlık müsabakasında tecrübeli Çekoslovak rakibi Claudia Ferenczi’ye karşı büyük farkla üstünlük sağlayarak adeta ringi dar etti.

Bayanlar Boks müsabakasına Almanya’nın Essen şehrinde ilk kez tanık oldum.

Boks müsabakasının yapılacağı salona  girdiğimizde Türk ve Alman bayrakları sallayan kalabalık bir seyirci topluluğunun ‘‘ Özlem,Özlem‘‘ tezahüratları arasında müsabakanın yapılacağı ringde yerini alan her iki müsabık, hakemin  komutuyla başlar başlamaz maçın ilk saniyesinde, Özlem‘in sağ kroşesi rakibinin çenesinde patladı,daha sonraki dakikalarda zor anlar yaşayan Çekoslavak boksör Claude Frenczi son raund da artık ayakta duramaz haldeydi.

Alman hakem Asiye Özlem Şahin’i galip ilan ettiğinde seyircilerden tezahüratlar eşliğinde büyük alkış aldı.

ÜNVAN MAÇI İÇİN AMERİKA’DA RİNGE ÇIKIYOR !..

Maç sonrası görüşlerini aldığım, ringlerin yenilmez yumruğu Asiye Özlem Şahin; Dünya şampiyonluğu ünvan maçım öncesi hazırlık  müsabakası diyebilirim.

Rakibim çok dişliydi,ama neticede ben kazandım.Bu maç için çok iyi hazırlandım, yeni antrenörüm Sebastion Tlatlik, eski WBO Avrupa şampiyonu ve eski Alman amatör milli takım antrenörü olması nedeniyle çok tecrübeli bir isim,ayrıca müsabaka esnasında beni çok iyi analiz ederek motife edebiliyor.

Ben Ludwigsburg şehrinde yaşıyorum, Essen şehrindee hafta sonu antrenman yapıyorum.

Essen Boxing kulübümüz bize çok iyi imkanlar sunuyor  bu nedenle kendilerine müteşekkirim, diğer taraftan maçlarımın hazırlık dönemimde tüm masraflarımı karışlamasından dolayı sporuma devam edebilme imkanına kavuşturmasında önemli bir yeri olan ve 2008 yılından itibaren sponsorum olan  Gazi firmasına ve yaklaşık 25 yıldır çalıştığım BOSCH firmasına ayrıca beni destekleyen tüm basın mensubu dostlarıma ve sevenlerime teşekkür ederim‘‘dedi.

LAZ DAMARIMI İYİ KUMANDA EDEN BİR ANTRENÖRÜM VAR !..

Düsseldorf şehrinde avukatlık yapan ve aynı zaman Asiye Özlem Şahin'in menajerliğini Avukat Eva Dzepina, hedeflerinin Dünya Şampiyonluğu ünvanını tekrar  kazanmak olduğunu belirterek, "Özlem Şahin'in ekibi olarak çok yoğun çalışmaları geride bıraktık.

Kendisi adeta kendini Boks sporuna adamış bir sporcu,yaşadığı Ludwigsburg kentinden Essen şehrine antrenman yapmak için gidiş ve geliş yaklaşık 800 Kilometre katediyor, her sporda olduğu gibi antrenmanlar kadar azim ve fedakarlık çok önemlidir, bu bir ekip çalışmasıdır.

Mayıs ayında Amerika’da düzenlenecek olan maçda dünya şampiyonluk kemeri ünvan maçınıda inşallah kazanacağız‘‘.. 

 Rakiplerinin korkulu rüyası Asiye Özlem Şahin kimdir ?..

 13 Ağustos 1976 yılında, Trabzon'da doğan Şahin, memleketinde "Şubat İlköğretim Okulu"sonrası 1987'de ailesi ile 11 yaşındayken Almanya'ya geldi. Meslek okulunda öğrenim görürken, 1995 yılından bu yana Alman teknoloji devi dünyaca tanınmış Bosch firmasında staj yaptıktan sonra bu firmada üst düzey görevlisi olarak iş hayatına halen devam ediyor.

1998 yılında kardeşi Ümit'in etkisinde kaldığı kickboks dalında eğitim almaya başladı.

Ailesi boks yapmasına müsade etmesede inat etti ve 2002'de ünlü Boks antrenörü Achim Böhme himayesinde boks sporuna başladı.

2006 yılında Alman Amatör boks Milli Takımına girmeyi başardı.

2005 ve 2006 yıllarında amatörde Almanya şampiyonluğunu kazandı.

2007 yılının Ağustos’unda profesyonelliğe geçen Türk kökenli Alman milli boksör, 2011’de -49 kiloda kariyerinde WIBF dünya şampiyonluğuna ulaştı.

2010 yılında İstanbul’da, Abdi İpekçi spor salonunda televizyonların naklen yayınladığı ünvan maçında Ukraynalı rakibi Oksana Romanova’ya adeta ringi dar ederek maçı 10-0 gibi açok farkla yenmeyi başardı.

2014 yılında 2.kez dünya boks şampiyonluğunu ,2016 yılında bayanlar kategorisinde 3. kez dünya Boks  şampiyonu olarak tarihe geçti.

Yorumlar

tüm yorumlar