Türk kökenli seçmenden Müller'e Destek

ESSEN'DE SPD SEÇİM ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR Ahmet Birinci/Essen Essen'deki SPD seçim çalışmalarının bu sefer ki durağı Kartenberg semti idi. Burada göçmen kadınların oluşturduğu çeşitli gruplar ile mille...

Türk kökenli seçmenden Müller'e Destek

ESSEN'DE SPD SEÇİM ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR

Ahmet Birinci/Essen

Essen'deki SPD seçim çalışmalarının bu sefer ki durağı Kartenberg semti idi. Burada göçmen kadınların oluşturduğu çeşitli gruplar ile milletvekili adayı Sayın Frank MÜLLER çeşitli istişarelerde bulundu ve kadınların sorularına cevap verdi. ( AnaTolia e.V. türkischer Frauenverein- Anadolu Türk Kadınları Derneği, Frauentreff türkischer Frauen- Türk Kadınlar Buluşuyor, Türkische Seniorengruppe- Türk Yaşlılar Grubu )

SPD nin bu çalışmalarını yöneten AG Vielfalt (SPD Çeşitlilik Çalışma Grubu) Başkanı Sayın Berrin KAPYAPAR ve Yönetim Kurulu üyesi Sayın Mehmet AKBULUT SPD adayı ile birlikte semtin sorunlarını, özellikle göçmen kadınların istek ve arzularını dinlediler, sorularını cevaplandırdılar. Kartenberg semtinden sonra Hüntrop semtine gidilerek ve orada bir Info Stand (Bilgilendirme masası) açılarak semtin göçmen nüfusu ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Bunlardan en can alıcı konu ise son günlerde gündemden düşmeyen "Çifte vatandaşlık" idi. SPD’nin uzun yıllar mücadele ederek elde edilen bu hakkın geriye dönük kaybedilemeyeceğini, bundan sonrada bu hakkı  kaybetmemek için çaba sarf edeceklerini söyleyen SPD  yetkilileri ayrıca göçmenlerin eğitim, kadın ve yaşlıları ile ilgili sorunlarla canla başla çalışılacağı, göçmenlerin bu toplumun bir parçası olduğu ve bunun için de her türlü imkanın kullanılacağına söz verildi.

Göçmen kadın dernek üyeleri ile SPD yetkilileri arasında geçen esprili anlar da yaşandı. Sorulardan biri "Sadece seçim çalışmaları için mi buradasınız, yoksa ihtiyaç duyulduğunda bizim sorunlarımıza kucak açacak mısınız? " olunca.  SPD  yetkilileri buna  " 5 seneden beri iktidardayız. Bu dönemde iktidara gelirken söz verdiğimiz kreş ve üniversite harç ücretlerinin kaldırılması konularını; kreş ücretlerini tamamen kaldırarak, üniversite  harç ücretlerinin ise yarı yarıya indirerek kısmen gerçekleştirdik. Bundan sonraki dönemde yarıya indirdiğimiz üniversite harç ücretlerinin de kaldırılması için tüm emeğimizi ortaya koyacağız."    denilerek seçmenlerin akıllarında bir soru kalmaması için 4-6 ay gibi sürelerde halkın sorunları için toplantılar düzenleyeceklerini kısacası halkla el ele ve içlerinde olacaklarını belirttiler.

Adayımız Sayın Frank MÜLLER, Çeşitlilik Çalışma Grubu Başkanı  Berrin KAPYAPAR ve Yönetim Kurulu üyesi Sayın Mehmet AKBULUT bu çalışmalardan olumlu dönüşler elde ettiklerini beyan ederek bugünkü çalışmalardan hoşnut ve yararlı olduğunu söylediler.

Yorumlar

tüm yorumlar