Landshut'ta muhteşem 23 Nisan kutlaması

Landshut’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı ST.Peter & Paul İlkokulunda coşkuyla kutlandı   Landshut / Tevfik Şendöl Landshut ST. Peter & Paul İlkokulunda , Türk Alman Okul Aile Birliği,Vilsbiburg SODEM derneği ve ...

Landshut'ta muhteşem 23 Nisan kutlaması

Landshut’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı ST.Peter & Paul İlkokulunda coşkuyla kutlandı

 

Landshut / Tevfik Şendöl

Landshut ST. Peter & Paul İlkokulunda , Türk Alman Okul Aile Birliği,Vilsbiburg SODEM derneği ve ST.Peter & Paul İlkokulunun birlikte düzenledikleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliğini çok kalabalık bir topluluk tarafından kutlandı.

Landshut ve çevresinde bulunan dernek ve camii yöneticilerin katıldığı 23 nisan şenliğine iki ülkenin okunan marşlarının ardından açılış konuşmalarını Türkçe öğretmeni Murat Kayhan, Okul Aile Birliği başkanı Nezahat Ehliz türkçe,Vilsbiburg SODEM derneği başkanı Esat Türk almanca ve ST.Peter & Paul İlkokulu müdüresi Andrea Kwanka yaptılar.

    Türkçe Öğretmeni Murat Kayhan,’’Bu  bayramın Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği anlamlı bir gün, diğer taraftan ise yarının büyükleri geleceğin garantisi çocuklar için bir şenlik olduğundan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günün yıldönümü olarak kutlanmaya başlanan ulusal bayramın, ilk olarak  “Hakimiyeti Milliye Bayramı” adıyla kutlanıldığından, daha sonra 1929 yılında “Çocuk Bayramı” adını aldı. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada ilk kutlanan çocuk bayramıdır. Bu özelliği de bu bayramı bizlere hediye eden Atatürk’ün çocuklara ne kadar önem verdiğini çok açık bir şekilde gösterdi.’’diye belirtti.

     Landshut Okul Aile Birliği başkanı Nezahat Ehliz,’’Değerli konuklar,sevgili öğrenciler,sayın okul müdürü,değerli öğretmenlerimiz,basının değerli temsilcileri,23 Nisan Ulusal,Egemenlik ve Dünya Çocuk Bayramı’nda sizlerle birlikte olmanın heyecanını yaşıyoruz.

  Bizlerle bu programı ortak yapmayı kabul eden okul müdürü sayın Andrea Kwanka’ya,yardımcılarına ve öğretmenlerine teşekkürlerimizi sunuyorum.

 Sevgili çocuklar,bizleri burada toplayan güç sizlersiniz.Sizin gibi çocuklarımızolduğu için kendimizi şanslı hissediyoruz.Dünya’yı güzelleştirecek olan eğitim ve sevgidir.Eğitim en büyük yatırımdır.Sizleri desteklemek bizlere heyecan ve umut veriyor.Hepinizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.

Programımıza katılarak onurlandıran siz değerli konuklarımıza,bu bayramı tüm Dünya Çocuklarına hediye eden,Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz.’’diye sunumunu yaptı.

  Vilsbiburg SODEM derneği başkanı Esat Türk, almanca yaptığı konuşmasında,’’23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramının anlamını ve önemini belirtiyor,’3 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramını Dünya Çocuklarına hediye eden Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına,

Programa katılarak onurlandıran siz değerli siz değerli konuklarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Peter & Paul İlkokulu müdüresi Andrea Kwaka,23 Nisan Dünya Çocuk bayramının okulunda kutlanmasındaki memnuniyetini belirtti.

23 Nisan Egemenli ve Çocuk Bayramının önemini anlatan  Türkçe Emirhan Sinop,Almanca Şeyda Nur Kaşıkçı’nın sunumunu yaptığı kutlamada Carl Orff ilkokulu Konuşan Tablo, Peter & Paul İlkokulu 4.sınıf öğrencileri Bay Haslingen ve Bayan Mussacl yönetiminde yöresel dansları sergilediler.

 Şiirleri Beyza Yazıcı,Betül Köroğlu,Ömer Akbaba,İsmail Teksöz,Sarah Öbeksiz,İlkay Yavuz,Rüya Yaldırgan,İbrahim Ata Erbaş,Sudenaz Toy,Bekir Alp Erbaş,İlayda Şahin,Kaan Bucuroğlu okudular.

Vilsbiburg Bölgesi öğrencileri Emirhan Sinop,İlayda Amel,tiyatro gösterisi ardından

Saz gösterisini Vedat,Ali,Erdoğan,Nesrin,İlayda,Yelda,Melisa,Görkem ve Ceren sundu.

 

Yorumlar

tüm yorumlar