Atatürkçüler oruç tutmaz(mı?)

Atatürkçülerin muhteşem iftar proğramı   Siegerland Atatürkçü Düşünce Derneğinin AWO binasında verdiği iftar yemeğine seçkin bir davetli topluluğu katıldı. Önce canlı olarak ezan okundu sonra toplu olara...

Atatürkçüler oruç tutmaz(mı?)

Atatürkçülerin muhteşem iftar proğramı

 

Siegerland Atatürkçü Düşünce Derneğinin AWO binasında verdiği iftar yemeğine seçkin bir davetli topluluğu katıldı. Önce canlı olarak ezan okundu sonra toplu olarak oruç açıldı.

Abdülkadir KARAOSMANOĞLU-SİEGEN (TR Haber)

MERKEZİ  Almanya’nın Siegen kentinde olan  Siegerland Atatürkçü Düşünce Derneği’nin AWO binasında verdiği iftar yemeğine katılan 70 kişilik bir seçkindavetli  topluluğu  aile ortamında ezan eşliğinde oruçlarını açtılar ve dua ettiler.

AWO binasında gerçekleştirilen iftar yemeğinde Siegerland Atatürkçü Düşünce Derneğinin başkanı Kadir Koçyiğit ve ekibinden Tufan Bozdoğan ile Ali Uçak tek tek misafirlerini karşıladılar.

  Başkan Kadir Koçyiğit’in açılış konuşmasından sonra üniversite öğrencisi Tolga Tunç canlı olarak ezan okudu ve dualar eşliğinde oruçlar açılıdı yemekten sonra ise tavşan kanı çay eşliğinde koyu sohbetler yapıldı.

Siegerland Atatürkçü Düşünce Derneğinin başkanı Kadir Koçyiğit: “onbir ayın sultanı mübarek ramazan ayındayız. Biz de bu vesile ile üyelerimizi ve Atatürkçü düşünceye sahip dostlarımızı bir araya getirip, birlik ve beraberlik pekiştirmek istedik. Teşrifleri için tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Bazı kesimler Atatürkçülerin ve sosyal demokratların oruç tutmadığını veya onların inançsız olduğunu düşünürler.

Bu tamamen yanlış. Biz en az dindar ve muhafazakar kesim kadar inançlıyız. Elbette Atatürkçüler oruç tutar, namaz kılar ve diğer dini vecibeleri yerine getirirler. Tıpkı bu akşam olduğu gibi” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar