Cami’de 4. sınıf öğrencilerine sıcak karşılama

İslam ve Cami ile tanıştılar Oelde Edith Stein İlkokul 4. Sınıf öğrencileri, DİTİB Mevlana Cami’sini ziyaret ederek hem İslam dini hem de cami ile tanıştılar. Abdülkadir  KARAOSMANOĞLU/ OELDE (TR Haber) ALMANYA’nın Oelde kentinde...

Cami’de 4. sınıf öğrencilerine sıcak karşılama

İslam ve Cami ile tanıştılar

Oelde Edith Stein İlkokul 4. Sınıf öğrencileri, DİTİB Mevlana Cami’sini ziyaret ederek hem İslam dini hem de cami ile tanıştılar.

Abdülkadir  KARAOSMANOĞLU/ OELDE (TR Haber)

ALMANYA’nın Oelde kentindeki Edith Stein İlkokul 4. Sınıf öğrencileri öğretmenleri eşliğinde  kentte bulunan DİTİB Mevlana Cami’sini ziyaret ederek Din Görevlisi Yusuf Kurt’tan hem İslam dini hem de camiler hakkında bilgi aldılar.

48 kişilik Oelde Edidt Stein İlkokul 4. Sınıf öğrencilerine 3 Alman eğitimcinin yanı sıra Türkçe öğretmeni Şenol Yıldız’da eşlik etti. DİTİB Mevlana Cami Din Görevlisi Yusuf Kurt ve Türkçe öğretmeni Şenol Yıldız ziyaretle ilgili olarak: “Avrupa’da her gün medyada İslam Dini ve müslümanlar hakkında  yalan-yanlış haberler çıkıyor.

Bunlar İslam dinini ve müslümanları tanımayan veya tanımak istemeyenlerden kaynaklanıyor. ‘Ağaç yaş iken eğilir’ diye bir atasözümüz  işte bundan yola çıkarak öğrencileri Cami’ye getirerek İslam dini, cami, ramazan, oruç ve baş örtüsü olmak üzere bir çok konuda bilgilendirdik.

Gelen öğrencilerin çoğunluğu elbette ki Almandı. Ve biz ilerde bu ziyarette bulunan çocukların daha hoşgörülü ve önyargısız olacaklarına inanıyoruz. Çok verimli bir ziyaret oldu ve bu tür ziyaretlerin Avrupa genelinde sık sık yapılmasının faydalı olacağına inanıyoruz” dediler.

Yorumlar

tüm yorumlar