Siegen Üniversitesinde muhteşem iftar proğramı

Üniversite kampüsünde bin 200  kişilik iftar   Siegen Ünivresitesinde ki Mümslüman Öğrenciler Grubunun (MHG) her yıl geleneksel olarak açık havada verdiği iftar yemeğine yaklaşık bin 200 kişilik bir öğrenci ...

Siegen Üniversitesinde muhteşem iftar proğramı

Üniversite kampüsünde bin 200  kişilik iftar

 

Siegen Ünivresitesinde ki Mümslüman Öğrenciler Grubunun (MHG) her yıl geleneksel olarak açık havada verdiği iftar yemeğine yaklaşık bin 200 kişilik bir öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.

 

Abdülkadir KARAOSMANOĞLU/ SİEGEN (TR Haber)

 

SİEGEN Üniversitesinde yüksek öğrenimlerine devam eden müslüman öğrencilerin kurduğu, Müslüman Öğrenciler Grubunun  (MHG) her yıl üniversitenin kampüs alanında verdikleri iftar yemeğine katılım bin 200 kişi oldu.

Kampüs alanında iftardan üç saat önce başlayan proğram hakkında Müslüman Öğrenciler Grubunun başkanı Betül Özdemir: “Üniversitemiz bünyesinde dünyanın dört bir yanından  gelen müslüman öğrenciler var.

Ortak paydamız eğitim ve müslüman inancına sahip olmamız. Çeşitli etkinliklerde görüşüyoruz ama öncelikli olarak iftar proğramında firesiz buluşuyoruz. Bize destek olan üniversite yönetimine, işadamlarına ve tüm öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

İftar proğramında Kuran-ı Kerim, ve ilahiler okundu.  Semazenler, Grup Zem Zem ve komedyen Sertaç Mutlu’nun gösterileri ilgiyle izlendi. Siegen Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Bongardt, Prof. Dr. Nauman ve  Protestan öğrenciler grubunun papazı Dietrich Hoof Greeve İslam dini ve MHG’nin faaliyetleriyle ilgili olarak konuşma yaptılar.

Muhteşem iftarın yemek organizesini üstlenen “Sevda Masalı”nın sahibesi Sevda Akbaş:”Böyle bir eğitim kurumunda muhteşem bir iftar organizasyonunu yaptıktan sonra tğm yorgunluğumuzu unuttuk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar