Hildesheim ADD “DEVAM” dedi

Hildesheim’daki Atatürkçüler “PES” etmediler Bir süre önce kapanmanın eşiğine gelen Hildesheim Atatürkçü Düşünce Derneği  yeniden yapılanmaya giderek son bir kez daha deneme kararı aldı. Baş...

Hildesheim ADD “DEVAM” dedi

Hildesheim’daki Atatürkçüler “PES” etmediler

Bir süre önce kapanmanın eşiğine gelen Hildesheim Atatürkçü Düşünce Derneği  yeniden yapılanmaya giderek son bir kez daha deneme kararı aldı. Başkanlığa tekrar Fatma Andres seçildi.

HİLDESHEİM(TR Haber)

MERKEZİ Almanya’nın Hildesheim şehirinde olan Atatürkçü Düşünce Derneği, kapandı-kapanıyor derken eski başkan Fatma Anders önderliğinde yola devam etme kararı aldı.

SC Drispenstedt spor kulübünün lokalinde yapılan olağan genel kurulun divan heyetine Nihat Yazıcı, Kamil Yıldırım ve Hüseyin Tuncel seçildiler.

Başkan Fatma Andres yaptığı konuşmada: “Bir süreden beri ilgisizlikten dolayı Atatürkçü Düşünce Derneğimizi kapatmayı düşünüyorduk. Bu düşüncemizi kamuoyu ile paylaştıktan sonra olumlu yönde çok büyük destek sözü aldık ve kapatma kararını dondurarak genel kurula gitmeyi uygun gördük.

Ülkemiz gibi biz de Avrupalı Türkler olarak çok zorlu bir süreçten geçiyoruz ve her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Genel kurul sonucunda üyelerimizin bana ve yeni yönetime verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz.  Görevimizin bilincindeyiz. Artık seçim bitti sırada faaliyetler var. Bu aşamada  Dünya Atatürkçü Düşünce Platformuna üye olmayı ve birlikte çalışmayı uygun gördük. Zira birlikten kuvvet doğar”dedi.

Başkan Fatma Anders’in önderliğindeki yönetim kurulu  asil ve yedek olarak  şu isimlerden oluştu;  Levent Arda, Mine Güler, Emel Azaklı, Hüseyin Tuncel, Nurdan Kılıç, Yaşar Azaklı, Şenol Cin, Sema sert ve Varol Peker.

Denetleme ve disiplin  kurulunda ise;  Yener Ergül, Naci Uğur, Melisa Kılıç, Hanife Temelli ve Dr. Mustafa  Cingir görev yapacaklar.  

Yorumlar

tüm yorumlar