Dedeye bayram hediyesi diploma oldu

Almanya’nın en küçük eyaleti olan Bremen yaz tatiline girdi. Eyaletteki 6 bin 400 civarındaki Türk öğrenciler tatil için Türkiye yoluna düştüler. BREMEN(TR Haber) FEDERAL  Almanya´nın  en k&uum...

Dedeye bayram hediyesi diploma oldu

Almanya’nın en küçük eyaleti olan Bremen yaz tatiline girdi. Eyaletteki 6 bin 400 civarındaki Türk öğrenciler tatil için Türkiye yoluna düştüler.

BREMEN(TR Haber)

FEDERAL  Almanya´nın  en küçük eyaleti Bremen´de öğrenci ve öğretmenler için yaz tatili başladı. Tatile giren altmış beşbin bin öğrenci arasında altı bin 400 (6400) civarında Türk kökenli öğrenci bulunuyor. Gelecek eğitim ve öğrenim yılı 3 Ağustos 2017´de başlayacak.

Okulların tatile başlamasıyla genel eğitim veren okullardaki öğrencilerin yanı sıra, meslek okullarını bitiren  ve iş hayatına atılma heyecanı yaşayan gençler de vardı. Bremen Metal Teknik Okulu´nda, Bremen Ticaret Odası ve Eğitim Senatörlüğü gözetiminde yapılan sınavlarda başarılı olup “Metal Teknikerliği” bitirme diploması  alan gençlerden Deniz Eryürük, diplomasını dedesi Mehmet Eryörük´e hediye ettiğini söyledi. Dede Mehmet Eryörük: “Ben terzi olarak geldiğim Almanya´da, demir çelik işletmelerinde de çalışarak emekli oldum. Tüm gençlere tavsiyem, çok çalışıp okullarında başarılı olsunlar. Torunumun aldığı diploma bana en güzel bayram hediyesi oldu” dedi.

 Okulun Türk öğretmeni Recep Ali Tüfek ise; “ El tesviyeciliği, torna ve kaynakçılık  gibi atölye dersleri yanı sıra, iş planlama, teknik resim, teknik matematik ve malzeme bilgisi gibi derslerle de öğrenim gören genç kalifiye elemanların kolay iş bulacağını  umuyoruz. Mesleklerindeki yenilikleri takip ederek kendilerini iş yerlerinde daha üst seviyelere taşıyabilirler. Mezun öğrencilerimizin sevinçlerini ebeveynleriyle beraber yaşamasına tanık olmak, bizleri ayrıca mutlu etti”dedi.

 

Yorumlar

tüm yorumlar