Küçücük Werdohl HACI rekoru kırdı

Werdohl’dan kutsal topraklara 66 HACI ADAYI Tatil sezonu başlamadan KRV eyaletinde hacı adaylarının vedalaşma ve helalleşme törenleri başladı. DİTİB Werdohl Eyüp Sultan Camisinden bu sene 66 hacı adayı var. Küçücük Werdohl şehiri...

Küçücük Werdohl HACI rekoru kırdı

Werdohl’dan kutsal topraklara 66 HACI ADAYI

Tatil sezonu başlamadan KRV eyaletinde hacı adaylarının vedalaşma ve helalleşme törenleri başladı. DİTİB Werdohl Eyüp Sultan Camisinden bu sene 66 hacı adayı var. Küçücük Werdohl şehiri KRV’de rekor kırdı.

İslam KARAOSMANOĞLU/ WERDOHL(TR Haber)

KUZEY Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde tatil başlamadan kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarının vedalaşma ve helalleşme törenleri yapılmaya başlandı. Küçücük Werdohl şehirinden  DİTİB Eyüp Sultan Camisinin aracılığıyla 66 hacı adayı kutsal topraklara gidip hacı olmak için  başvuru yaparak rekor kırdılar.

Werdohl’daki Cici Saray salonunu hınca hınç dolduran yaklaşık 2 bin 500 davetlinin katıldığı muhteşem  vedalaşma ve helalleşme töreninde önce  Kuran-ı Kerim okundu ardından  ilahiler söylendi.

Törenin açılış konuşmasını DİTİB Werdohl Eyüp Sultan Camisinin genç başkanı Fahrettin Alptekin yaptı. Daha sonra sırasıyla; DİTİB Köln’den Ali Özdemir, Türkiye’den gelen ilahiyatçı Dr. Fatih Kurt ve Essen Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Suat Okuyan birer konuşma yaparak hem günün hem de yolculuğun mana ve önemine dair konuşmalar yaptılar.

Daha sonra hacı adayları toplu halde sahneye çıkarak davetlilerden helallik aldılar. Tören davetlilere verilen ikramla son buldu. Werdohl’dan kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarının yolculuğu 12 Ağustos’ta başlayacak.

Rekortmen Din Görevlisi Özgür Yalçı, KRV’deki tatil nedeniyle töreni öne çektiklerini söyleyerek ve rekor derecede katılımdan dolayı da gelenlere teşekkür  etti.

BU BAŞARI ÖZGÜR HOCA’YA AİT

DİTİB Werdohl Eyüp Sultan Cami’sinin Din Görevlisi Özgür Yalçı şehirde görev yapmaya başladıktan sonra adeta arı gibi çalışmaya başladı ve yaptığı bazı çalışmalarla tüm dikkatleri üzerine çekti.

Özgür Hocanın yaptığı çalışmalarla geçen yıl DİTİB Werdohl’dan 400 Kurban bağışı, geçtiğimiz Ramazan ayında rekor derecede fitre-zekat bağışı ve son olarak küçücük Werdohl şehirinden 66 hacı adayı çıkarılarak REKOR’lar alt-üst oldu. Özgür Yalçı ve ona bu kutsal çalışmasında destek olan ekibine TEBRİK ve TEŞEKKÜRLER.

KİMLER HACI OLACAK?

Hakan Peker, Nuri Şahin, Mustafa Başol, Züleyha Başol, Mehmet-Emine Aydoğdu, Muhammet-Şebnem Güven, Sevgi Bayrak, Mustafa Tombaş, Ayşe Coşkun, Asiye-Akif Akbaş, Ergün-Hatice Akdeniz, Ahmet-Zehra Uygur, Emine Turhan, Fatma Yalçı, Gül Hatun Çolak, Mustafa-Havva Peker, Müyesser Peker, Fikret-Zübeyde Özbek,

Mahcup-Zülfü Kızıl, Seher Aydın, Hanife Karaca, Hüseyin-Filiz Çapar, Kazım-Zöhre Öktemgil, Ayşe-Recep Yılmaz, Hatice-Ahmet Özer, Raziye-Yıldırım Yazılıkaya, Halil İbrahim Güven, Ömer dege, Şenol Aydemir, Tuğba-Mehmet Aydemir, Ayşe Aydemir, Hakkı-Nurgül Dokumacı, Hüsamettin Çınar, Münevver Çal, Mustafa Boz, Yeter-Yusuf Serin, Emine-mehmet Tosun, Melihe İnan, Huri Sarvan, Hediye-Tuncay Kıran, Şıh Mehmet Obuz, Ayşe-Cemalettin Dinç, Bayram Sağlam, Hüsnü Çabuk, Hafsa Peker ve Hürmüye Dönmez.

      

 

 

Yorumlar

tüm yorumlar