POZİTİF OLMAK ZOR DEĞİL

İlk başta hayata güzel bir hediye paketi gibi renkli parlak kurdelalar ile bağlanın. Başkalarının hayatı ile kendinizinkini kıyaslamayın,kimsenin nerelerden nasıl geçip ne yollardan oraya geldiğini bilemezsiniz ki. Şöyle bir kendinize yüksek ...

İlk başta hayata güzel bir hediye paketi gibi renkli parlak kurdelalar ile bağlanın.

Başkalarının hayatı ile kendinizinkini kıyaslamayın,kimsenin nerelerden nasıl geçip ne yollardan oraya geldiğini bilemezsiniz ki.

Şöyle bir kendinize yüksek bir yere çıkıp bakın.Sahip olduklarınıza,başarılarınıza,hayatınızdaki güzel şeylere bakın.

Yerinizde olmayı isteyen o kadar çok kişi vardir ki bilemezsiniz.

Ne yapacağınıza karar veremediğiniz anlarınız oldugunda,oturun kahvenizi çayınızı için.Keyif aldığınız ne varsa onu yapın.Sonra tekrar düşünüp karar verin.

Hayat adil değil ama kendi payınıza düşene şükredin.Neye çok arzu duyuyorsanız o güzel duygularınıza öncelik verin.

Aile fertlerinizle güzel mumlar eşliğinde bol sohbetli romantik yemekler yiyin.Çeyizlikleriniz misafirlikleriniz diye Bardak Fincan Tabak Örtü ne varsa çıkartın kendiniz için kullanın Çocuklarınızla kaliteli değerli anılar biriktirin.

Acılar ve üzüntüler hatalar sizi güçlü kılmalı ders alın.En berbat anın o durumun bile sizi 1 sene sonra bu kadar etkilemiyeciğini belki de ne kadar anlamsız üzüldüğünüzü bilin.

Yaşam çok kısa,birilerinden nefret edeyim ona laf sokayım,intikam alayım gibi saçma sapan duygularla vaktinizi harcamayın.

Geçmişinzle barışık yaşayın, dramlara yer vermeyin geleceğinizi gölge etmesin.Ruhunuza size iyi gelen mutlu olduğunuz kişilere bol zaman ayırın.

Her daim eksantrik olun.Kendinizi hep iyi hissedin.Eğer dostluğunuzun bilinmesinden duyulmasından çekindiğiniz kişiler olursa onlarla olmayın.

Bağışlayıcı olmada bonkör olun. Af etmekde cimriliğin size getirisi olmaz.Sizin hakkınızdaki başkalarının düşüncelerine de arada bir kulak verin.

Ön yargılı olmayın.Kitabın kapagından içinde ne olduğunu anlamazsınız,okumak gerekir.Bu insanlar için de güzel bir örnek.

Zaman bir çok şeye güzel bir ilaçtır. Kendinize bolca zaman verin.Kendinizi ödüllendirin.Maddi değeri ufak ama manevi değeri büyük hediyeler ile çevrenizdiklerinize sürprizler yapın.

Hep ben bilirim,hep ben haklıyım,her tartışmayı ben kazanmalıyım diye bir dünya yok.

Yıkıcı değil yapıcı olun.Saklamayın paylaşımcı olun.Saldırmayın sarılın.Eleştirme değil yapıcı,uzlaşmacı olma erdemine önem verin.Bahane değil çözüm üretin.

Bunlara dikkat ederseniz hep Pozitif sevimli şirin hayatla barışık yaşarsınız.Benden söylemesi.

Hayatımın olmazsa olmaz kurallarını sizlerle paylaşmak istedim.

Sevgilerimle.

 

Yorumlar

tüm yorumlar