Camii'de KARNE verilemez mi?

Köln DİTİB Merkez Camii‘nde karne sevinci KÖLN (TR Haber) Köln DİTİB Merkez Camii’nde 2016-2017 eğitim yılının sona ermesi ve okulların yaz tatiline girmesi münasebetiyle karne merasimi düzenlendi. Programda çocuklara karne...

Camii'de KARNE verilemez mi?

Köln DİTİB Merkez Camii‘nde karne sevinci

KÖLN (TR Haber) Köln DİTİB Merkez Camii’nde 2016-2017 eğitim yılının sona ermesi ve okulların yaz tatiline girmesi münasebetiyle karne merasimi düzenlendi. Programda çocuklara karneleri dağıtarak öğrencilerin sevinçlerine ortak olundu.

Köln DİTİB Merkez Camii’nde eğitim gören 4-18 yaş gurupları arasında 450 kız ve erkek öğrenciye yönelik düzenlenen merasim Kur‘an-ı Kerim tilavi ardından Merkez Camii Din Görevlisi Emre Şimşek’in selamlama ve teşekkür konuşması ile başladı.

Öğrenci ve velileri buluşturan karne merasiminde ilk olarak 2016-2017 eğitim yılı birincileri açıklandı. Veliler tarafından yoğun ilginin olduğu merasimde renkli görüntüler yaşandı.

Dönem boyunca Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler derslerinin verildiği kurslara devam eden öğrencilere kendi öğretmenleri tarafından karneleri verildi. Program dua ve aile fotografının çekilmesiyle sona erdi.

Yorumlar

tüm yorumlar