Almanya’da yürüyüşe çıkan Türk kadınlarına IRKÇI saldırı

Siyasi gerilim Almanya'da  IRKÇILIĞI artırıyor Alman  hükümetinin Türkiye ile olan gerginliği yavaş yavaş halka da yansımaya başladı ve Türklere hem fiziki hem de sözlü saldırılar artmaya başladı. Yabancı düşman...

Almanya’da yürüyüşe çıkan Türk kadınlarına IRKÇI saldırı

Siyasi gerilim Almanya'da  IRKÇILIĞI artırıyor

Alman  hükümetinin Türkiye ile olan gerginliği yavaş yavaş halka da yansımaya başladı ve Türklere hem fiziki hem de sözlü saldırılar artmaya başladı. Yabancı düşmanı Almanlar,  Altena şehirinde Türk kadınlarının üzerine önce köpeklerini saldılar sonra da fiziki sataşma yaparak canlı bomba olmakla itham ettiler.

 

Tevfik KARA /ALTENA (TR Haber)

ALMANYA’nın Altena şehirinde yaşayan Amasyalı Hatice Süer (49) ve kardeşi Sıdıka Hoşgör(42) gece saat 23:30 sıralarında gezinti yaparken  Almanların önce köpekli sonra da fiziki ve sözlü saldırısına uğradılar. İki kardeş artık akşamları gezinti yapmaya çekiniyorlar.

İki kardeş şehir merkezinde uğradıkları saldırıyı şöyle anlattılar: “ Uzun yıllar bu ülkede çalışarak kalkınmasına ve büyümesine katkıda bulunduk. Ev doktorumuz rahatsızlığımızdan dolayı bize sık sık yürümemizi söyledi. Biz de gece 23:30 civarında evden çıkarak şehir merkezinde gezmeye başladık. Lenne sokağında giderken karşıdan gelen beyli-bayanlı iki kişi üç köpeğini üzerimize saldılar. Hayvanlar bizi ısırmasın diye kendimizi saklamaya çalıştık ve onlara korktuğumuzu,  köpeklerine sahip çıkmalarını söyledik.  Köpeklerin sahipleri olan Almanlar bize ‘Almanya, Almanlarındır. Asıl biz sizden korkuyoruz. Bu ne biçim kılık kıyafet böyle. Hala buraya uyum sağlayamadınız. Hepiniz birer canlı bombasınız. Bu kıyafetlerin altında bomba saklıyorsunuz’ diye başörtümüzü ve tişörtlerimizi çekiştirmeye başladılar. Bu itişip kakışma esnasında düştük. Ve o anda işten çıkan bir Türk kızı tüm olup bitenleri görmüş. Polisi aradık.  O arada kadın kaçtı ama erkek  olan bizimle Polisi bekledi. Aradan bir saat geçtikten sonra polis geldi ve olayı anlatarak şikayetçi olduğumuzu söyledik. Belki de polis  bize inanmayacaktı. Bereket şahidimiz olduğunda olayı rapor etti ve savcılığa yönlendirdi.”

GECELERİ DEĞİL GÜNDÜZLERİ YÜRÜYECEĞİZ

Hatice Süer ve Sıdıka Hoşgör artık geceleri gezmemeye özen göstereceklerini söyleyerek sözlerini şöyle noktaladılar: “Daha sonra İserlohn-Letmathe’deki hastaneye giderek darp olayından dolayı rapor aldık.  Vatandaşlarımız mümkün mertebe geceleri sokağa çıkmasınlar. Artık  Almanya güvenli bir ülke olmaktan çıktı”dediler.

İki kardeşi önce Essen başkonsolosluğu sonra da DİTİB Köln Merkez arayarak  saldırı hakkında bilgi aldılar ve olayın takipçisi olduklarını açıkladılar. Saldırıya uğrayan Hatice Süer, DİTİB Altena Mevlana Camisinin hem ikinci başkanı hem de  kadın kolları başkanlığı yapıyor.

Yorumlar

tüm yorumlar