BİR RÜYADAYIM; HİÇ UYANMAK İSTEMEDİĞİM

İnsan yalnızca sevdiği insanın yanında huzur bulur. Ağlayacaksa da yalnız onun omzunda rahatça ağlayabilir. Sevdiği insan ilk göz ağrısıdır. Ondan öncekiler ve sonrakilerde birer yanılgıdır.           &nbs...

İnsan yalnızca sevdiği insanın yanında huzur bulur. Ağlayacaksa da yalnız onun omzunda rahatça ağlayabilir. Sevdiği insan ilk göz ağrısıdır. Ondan öncekiler ve sonrakilerde birer yanılgıdır.     

        Her insan aşık olmak ister. Sanki yaşadığı yer de hayat yokmuşcasına onun gözlerine baktığında hayat bulur. Her şeye doyasıya güler, kahkahalara boğulur. Sevdiğinden yalnızca bir şey ister. Hayatın bir başlangıcı olduğu gibi bitişi de vardır. Hayatının bitimine kadar sevdiğinin gözlerine bakmak ister. Ölümlü dünya nasılsa, sevgiden başka her şey yalan der. Onu en gerçekci duygularıyla biçilen ömrü boyunca sever. Sadece sever mi? Sever... Ama saygı duymayı da sever, özlemeyi de sever, muhabbet etmeyi de sever, onun kızgınlıklarını bile sever. Kısacası seven insan sevdiğinin iyi kötü tüm hallerini sever. Tüm zorluklara, güçlüklere birlikte göğüs germesini bilir. Hiçbir engele takılmadan bu hayat yolunda yürümesini bilir gerçek seven. Gülüyorsa yari, o da güler. Ağlıyorsa yari onu güldürmesini bilir. Sarar, sarmalar, öper, koklar. Kimselere muhtaç etmez onu. Aşık olabilirsiniz ama asla aptal aşık olmayın. Sevginizin karşılığında gerçek bir sevgi görebiliyorsanız mutlaka onun ellerini bırakmayın. Her daim yanında olun. Bakın; önünde veya arkasında demiyorum. Yanında olun. Yanında olun ki; o bir adım attığında sizi geride bırakmasın, ya da siz bir adım attığınızda o sizin arkanızda kalmasın. Daima onunla yürümeyi bilin. Her daim elinden tutmasını bilin, hissettirin ona varlığınızı, aşkınızı.

       Aşk su gibidir, tertemiz berrak,saf... Saf duygularla sevin... Aşkın su gibi gelip gitmesine de asla musaade etmeyin. Gerçek aşkı bulduğunuz insana sımsıkı sarılın. Gerçek aşkı yaşayacağınıza inandığınız insana ise sabredin.

       Güzel günler, güneşli günler görmek ümidi ile, sağlıcakla kalın...

Yorumlar

tüm yorumlar