Almanya’dan Sinop’a bir TIR dolusu bayram hediyesi

Beyaz Ay’ın 6. TIR’ı Sinop’a gitti   İserlohn merkezli Almanya Beyazay Derneği yardıma muhtaçlar için umut olmaya devam ediyor. Beyazay’ın 6. TIR’ı Sinop iline gitti. İSERLOHN(TR Haber) MERKEZİ  İserl...

Almanya’dan Sinop’a bir TIR dolusu bayram hediyesi

Beyaz Ay’ın 6. TIR’ı

Sinop’a gitti

 

İserlohn merkezli Almanya Beyazay Derneği yardıma muhtaçlar için umut olmaya devam ediyor. Beyazay’ın 6. TIR’ı Sinop iline gitti.

İSERLOHN(TR Haber)

MERKEZİ  İserlohn’da olan Almanya Beyazay Derneği, yardıma muhtaç mülteci ve engelliler için umut olmaya devam ediyor.

Yedi yıldan beri  İserlohn kentinden  Almanya ve Türkiye’deki yardıma muhtaç insanlar için proje üretip, yardımlar yapan Beyazay Derneği 6. TIR’ını Sinop ve ilçelerine gönderdi. Yardımla ilgili olarak Almanya Beyazay Derneği Başkanı Vedat Özçelik: “Merkezimiz İserlohn’da  ama bizim çalışma ve proje alanımız başta Almanya ile Türkiye. Son 7 yıl içinde Türkiye’deki mültecilere 5 TIR dolusu tıbbi ve giyecek yardımında bulunduk.

Siegen’de kalan işadamı Kemalettin Yılkın’ın üstün çabaları sonucu 6. TIR’ımızı Sinop ili Ayancık ve Türkeli İlçelerine gönderdik.  Gönderdiğimiz ağır engelli araç ve gereçleri Sinop’taki ihtiyaç sahibi engellilere dağıtılacak. Bu bir nevi olnlar için  bayram hediyesi olacak. Bu yardımın gerçekleşmesinde katkısı olan tüm çalışma arkadaşlarım ve bilhassa da işadamı Kemalettin Yılkın’a teşekkür ediyorum” dedi.

İNİSİYATİF ALMALIYIZ

Vedat Özçelik herşeyin devletten beklenilmemesi ve vatandaşında hizmet için çalışması gerektiğine değinerek şöyle devam etti: “evet Türkiye güçlü devlet ama devletin elinin her yere uzanması mümkün değil. İşte böyle anlarda bizler, duyarlı dernek ve işadamlarımızda inisiyatif alarak boşluğu doldurup yardım etmeliyiz.

Biz işte bunu gerçekleştirmenin gönül rahatlığı içerisindeyiz” diye duygularını ifade etti. İserlohn’dan giden yardımlar deniz yoluyla Samsun’a oradan da Sinop’a götürülüp, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Yorumlar

tüm yorumlar