Kulak sağlığı deyip geçmeyin

Tatil dönüşü mutlaka muayene olun   LÜDENSCHEİD/WERDOHL (TR Haber) ALMANYA’nın Lüdenscheid ve Werdohl şehirlerinde kulak, burun ve boğaz muayenehanesi olan Dr. Halil Atay, tatile gidecek vatandaşlarımızı kulak, burun ve boğaz...

Kulak sağlığı deyip geçmeyin

Tatil dönüşü mutlaka muayene olun

 

LÜDENSCHEİD/WERDOHL (TR Haber)

ALMANYA’nın Lüdenscheid ve Werdohl şehirlerinde kulak, burun ve boğaz muayenehanesi olan Dr. Halil Atay, tatile gidecek vatandaşlarımızı kulak, burun ve boğaz sağlığı konusunda uyardı.

Denize girerken tuzlu su ve havuza girerken klorlu  su konusunda izincilerin dikkat etmesi gereken hususlar hakkında Dr. Halil Atay şu açıklamaları yaptı: “Öncelikle hem deniz hem de havuzun hijyenik açıdan temiz olmasına dikkat etmek gerekiyor. Emin olmadığınız yerde denize girmeyin. Zira denize girdiğimizde tuzlu su  kulak yolunda oldukça tahribatlar yapıyor. Dalış yapıldığın da bu risk daha fazlalaşıyor.  Kulağa kaçan tuzlu su  enfeksiyona neden oluyor. Aynı şeyler havuz, göl ve dereler için de geçerli. Bir an serinlemek için bile olsa su temiz değilse kesinlikle suya girilmemeli. Girilse bile kafa bölümünü dışarda tutmaya özen göstermeliyiz. Deniz ve havuza hem girerken hem de çıkarken temiz suyla duş almaya özen göstermeliyiz. Bir sıkıntı olduğunda mutlaka uzman bir doktora görünmeliyiz” dedi.

 SOĞUK İÇECEKLERİ DEĞİL ÇAYI TERCİH  EDİN

Yaz sezonunun vaz geçilmezleri arasında olan soğuk içecekler konusunda da vatandaşlara uyarılarda bulunan Dr. Halil Atay sözlerini şöyle noktaladı: “Yazın sıcağında hararetimizi dindirmek için soğuk meşrubat veya suya sarılırız. Sanıldığı gibi soğuk içecekler harareti gidermez. Kesinlikle ılık su ve çay  tercih edilmeli. Soğuk içecekler içildiğinde boğazlarımız ağrıyabilir. Bir diğer hassas konu ise çok ince giyilen tişörtler. İnce giyinmemeliyiz. Tercihimiz pamuklular olmalıdır.”

TATİL DÖNÜŞÜ MUTLAKA MUAYENE OLUN

Dr. Halil Atay;  tatilcilere dönüşte  mutlaka kulak, burun ve boğaz muayenesi olmalarını şiddetle tavsiye etti.

Yorumlar

tüm yorumlar