Almanya’da Erdoğan’ın heykeli dikildi

Wiesbaden’e dikilen Erdoğan‘ın heykeli provakasyon’mu yoksa sevgi amaçlı mı?!.. WİESBADEN(TR Haber) Almanya’nın Hessen Eyalet Başkenti olan Wiesbaden şehirinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaklaşık 3 metre boyunda heykeli...

Almanya’da Erdoğan’ın heykeli dikildi

Wiesbaden’e dikilen Erdoğan‘ın heykeli provakasyon’mu yoksa sevgi amaçlı mı?!..

WİESBADEN(TR Haber) Almanya’nın Hessen Eyalet Başkenti olan Wiesbaden şehirinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaklaşık 3 metre boyunda heykeli dikildi.

Wiesbaden kentinin Platz der Deutschen Einheit yani „Almanya’nın Birlik Meydanı“ isimli meydanda tam da polis binasının karşısına dikilen heykel şaşkınlık yarattı.

Wiesbaden’de yaşayan Türkler meydana dikilen heykeli şaşkınlıkla karşıladılar. Ancak bazıları da mutlu oldular. Kentte yapılan Bienale etkinliğinin organizatörleri ve emniyet yetkilileri ise heykel ile ilgili bir açıklama yapmaktan kaçındılar. Ancak heykelin kim ya da kimler tarafından meydana dikildiği araştırılıyor.

Türk vatandaşlarının bazıları; heykelin Cumhurbaşkanı Erdoğan sevenleri tarafından sevgi-saygı amaçlı  dikildiğini bazı vatandaşlarımız da provakasyon amaçlı dikilmiş olabileceğini açıkladılar.

Fotoğraflar: M. Teyfik ÖZCAN

Yorumlar

tüm yorumlar