Türkmen gardaşlarımız için SEFERBER olmalıyız

Zaman YARDIM zamanıdır Sütçü İmamın Torunu Dilek KARAKOÇ Yazdı Bir Türkmen Atasözü der ki ; „Biz namaza durdugumuzda yüzümüzü kıbleye, sırtımızı Turkiye'ye döneriz...“ Onlar sırtını...

Türkmen gardaşlarımız için SEFERBER olmalıyız

Zaman YARDIM zamanıdır

Sütçü İmamın Torunu Dilek KARAKOÇ Yazdı

Bir Türkmen Atasözü der ki ; „Biz namaza durdugumuzda yüzümüzü kıbleye, sırtımızı Turkiye'ye döneriz...“

Onlar sırtını Türkiye'ye yaslamışken biz neden kendi öz gardaşlarımıza sırtımızı döndük?!

 Acaba bunun sebebi nedir? Kimler bizi böyle duyarsız ve duygusuz hale getirdiler?

Hangi güçler bizi kendi öz gardaşlarımıza sahip çıkmaktan alıkoyar ki biz tarih boyunca destan yazmış bir ecdat‘ ın torunlarıyız.

„Bir Türk dünyaya bedel..!“ diyoruz. Diyoruz ama TÜRK, Türk’e yani gardaşına sahip çıkmıyor, destek olmuyor. Hem de en ihtiyaç olan bir dönemde.

 Irak’ta, Suriye'de ve özelikle de bu bölgelerde yaşanan iç kargaşa, her iki devleti de bölünme noktasına getirdi. Her gün etnik ve mezhep eksenli kanlı çatışmalar meydana gelmekte.!

Özellikle uzun yıllardan bu yana baskı altında yaşayan Irak ve Suriye Türkmenleri, yaşanan kanlı iç çatışmaların hedefi haline gelmiştir.

İşgal edilen Türkmeneli topraklarında yaşayan öz kardeşlerimiz evlerini terk etmeye zorlanmaktalar. Kardeşlerimiz, bir yanda açlık ve yoksullukla mücadele ederken, diğer yandan zalimce saldırılara uğramaktadır. Sahipsiz bırakılmak istenen Musul, Kerkük ve Halep de yaşayan soydaşlarımızın acısını paylaşmak ve onlara yardım eli uzatmak bizim vicdani ve tarihi sorumluluğumuzdur.

Yardım amaçlı kampanyalar düzenleniyor. Tüm dostlarımdan ricam elini vicdanlarına koyup bu konuda maddi ve manavi destek olmalarıdır. Buradan sesleniyorum: "Ey AVRUPALI TÜRKLER, Dünyanın her hangi köşesinde yaşayan ve TÜRK kimliğiyle gurur duyan TÜRK VATANDAŞLARI, Kardeşine sahip çık, onlara yardım elini uzat. Zira kardeşlik öyle laf ile olmuyor. Kardeşlik paylaşmakla olur."

Yorumlar

tüm yorumlar