Siegen’de Türkler Şehir Şenliğinde Yok

Folklor olmadan şehir şenliği sarmıyor   SİEGEN(TR Haber) SİEGEN Belediyesi ve Siegen Marketing Topluluğu (GSS) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve üç gün devam eden  Siegen Şehir Şenliğini 75 bin kişi ziyaret etti. ...

Siegen’de Türkler Şehir Şenliğinde Yok

Folklor olmadan şehir şenliği sarmıyor

 

SİEGEN(TR Haber) SİEGEN Belediyesi ve Siegen Marketing Topluluğu (GSS) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve üç gün devam eden  Siegen Şehir Şenliğini 75 bin kişi ziyaret etti.

Şehir şenliği için Kölner Tor, Sandstr.  Obergraben ve Hindenburgstr.  Caddeleri  trafiğe kapatıldı. Üç gün süren şehir şenliğini kentte oturan Türkler de ziyaret edip, eğlendiler ve alış veriş yaptılar. Ancak şenliği şenlendirecek herhangi bir aktiviteye katılmadılar. Hatta Kölner Tor caddesinde bir stand bile açamadılar.

Şenliği gezen vatandaşlarımızdan bazıları; “6 bin Türkün yaşadığı bu kentte yapılan  şehir şenliğine  aktif olarak katılmamız lazım. Buraya herhangi bir dernek adına stand açılıp Türk mutfağının en seçkin ürünleri tattırılmalı. Güzel müziğimiz ve halk danslarımız da tanıtılmalı. Bunun için kentte tüm Türk derneklerini bir çatı altında toplayacak  üst kurul oluşturulmalı” dediler.

Türklerin aktif olamadığı şehir şenliğinde işyeri sahibi esnaflardan; Pizzaaruber, Döner Kebap 66, Want Beef ve kuyumcu Turas Siegenli Türkleri temsil ettiler.

Yorumlar

tüm yorumlar