Irkçılığa karşı saflarımızı sıkılaştıralım

Siegen’de biz çoğunluktayız SİEGEN(TR Haber) ALMANYA genelinde çeşitli şehirlerde ırkçılığa, nazilere karşı miting ve  yürüyüşler devam ediyor. Almanya’nın Siegen şehirinde de 500 kişi; “Siegen’de biz &...

Irkçılığa karşı saflarımızı sıkılaştıralım

Siegen’de biz çoğunluktayız

SİEGEN(TR Haber) ALMANYA genelinde çeşitli şehirlerde ırkçılığa, nazilere karşı miting ve  yürüyüşler devam ediyor. Almanya’nın Siegen şehirinde de 500 kişi; “Siegen’de biz çoğunluktayız ve ırkçılığa karşı saflarımızı sıkılaştıralım”  sloganı altında dayanışma gösterisi yaptılar.

Siegen’deki Apollo Tiyatrosunun  önündeki Scheiner Meydanında toplanan çeşitli uluslara mensup 500 kişilik grup: “Siegen’de biz çoğunluktayız, Irkçılara ve nazilere karşı saflarımızı sıkılaştıralım. Irkçılara Almanya’da yer yok.

Irkçılık bir alternatif değildir, Huzurumuzu bozmaya kimsenin hakkı yok. Almanya renklidir ve renkli kalacaktır” şeklinde  pankartlar taşıyıp, sloganlar attılar.  Dayanışma gösterisine bölgeden 27 kurum ve kuruluş aktif olarak  katılarak destek verdiler. Scheiner Meydanındaki dayanışma göstersisi müzikle son buldu.

Yorumlar

tüm yorumlar