Fotoğraflarla İstanbul’a Seyahat

Başkonsolos CEBECİ: "Sadece Antalya’ya değil Anadolu’nun diğer yerlerine de gidin" İslam KARAOSMANOĞLU/ SİEGEN(TR Haber) Merkezi Siegen’de olan Siegerland Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından “Kü...

Fotoğraflarla İstanbul’a Seyahat

Başkonsolos CEBECİ:

"Sadece Antalya’ya değil Anadolu’nun diğer yerlerine de gidin"

İslam KARAOSMANOĞLU/ SİEGEN(TR Haber)

Merkezi Siegen’de olan Siegerland Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından “Kültürlerarası Siegen Günleri 2018” çerçevesinde Weidenauer Belediye binasında “İstanbul’u dinliyorum” isimli bir fotoğraf sergisi açıldı. Serginin açılışında konuşan Essen Başkonsolosu Şener Cebeci davetlileri sadece Antalya’yı değil Türkiye’nin diğer bölgelerini de gezip-görmeye davet etti.

Siegen Weidenauer Belediye binasında 40 ayrı fotoğraf sanatçısının 40 fotoğrafı sergilendi. Siegerland ADD genel sekreteri Tufan Bozdoğan sergi hakında davetlilere bilgiler verdikten sonra söz alan Essen Başkonsolosu Şener Cebeci: “Elbette İstanbul’u anlatmak ve birkaç fotoğrafla tarif etmek mümkün değil. İstanbul ancak yaşanır. İstanbul birçok kültürlere ve medeniyetlere başkentlik yapmış rüyalar diyarıdır.

Bu anlamda elbette böyle bir serginin açılması sevindiricidir. Türk veya Alman farketmez sizlere tavsiyem sadece Antalya’ya gidip oradan geri dönmeyin. Anadolu’da gezilip, görülecek çok güzel yerler var. Bunlardan bir tanesi de Trabzon-Maçka’daki  Sümela Manastırıdır.  Sergiye katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi. Tufan Bozdoğan, Başkonsolos Şener Cebeci’ye kültür ve sanata verdikleri desteklerden dolayı bir plaket takdim etti.

Serginin açılışının birinci ve ikinci bölümlerinde Caner Kalembaşı ile Kemal Tosun davetlilere gitar ve sazlarıyla müzik ziyafeti verdiler.

Yorumlar

tüm yorumlar