Hala acı çekiyoruz ve kazayı unutamıyoruz

Katliam gibi kazadan sonra normal hayatlarına dönemediler Bu senenin 8 Haziran günü Altena’da meydana gelen kazada 3’ü ağır olmak üzere 4 Türk vatandaşı yaralanmıştı. Olayın üzerinden yaklaşık üç ay geç...

Hala acı çekiyoruz ve kazayı unutamıyoruz

Katliam gibi kazadan sonra normal hayatlarına dönemediler

Bu senenin 8 Haziran günü Altena’da meydana gelen kazada 3’ü ağır olmak üzere 4 Türk vatandaşı yaralanmıştı. Olayın üzerinden yaklaşık üç ay geçmesine rağmen ağır yaralanan Türklerden ikisi hala hastanede. Kazazedeler konuşmaya başladılar ama kazaya sebebiyet veren Alman bayan hala konuşmuyor.

 

ALTEN (TR Haber)

ÜÇ ay önce Almanya’nın Altena şehirinde meydana gelen katliam gibi kaza da üçü ağır olmak üzere dört Türk vatandaşı yaralanmıştı. Yaralı Türklerin ikisi hala hastanede. Diğer ikisi normal yaşantılarına döndüler.  Münster’de yatan Mehmet Topal’ın  (64) haricinde yaralı vatandaşlarımız  hiç birşey hatırlamasalar da konuşmaya başladılar. Ancak kazaya sebebiyet veren Alman  kadın sürücü hala konuşmuyor.

ÖNCE HOCA

DİTİB Altena Mevlana Camisinin Din Görevlisi  Mikdat Güçlü: “kazayla ilgili olarak hiç birşey hatırlamıyorum. Beş gün Lünen hastanesinde tedavi gördüm. Daha sonra taburcu edildim. Toplam 37 gün raporlu kaldım. Memleketteki annem ve babam sağlığımdan endişe ettikleri için raporumu sonlandırıp  izine gittim. Yoksa raporlu halim devam edecekti. Ben yerinde duramayan hiperaktif bir insanım. Böyle bir yapım olmasına rağmen olayın üzerinden üç ay geçti ve hala tüm vücudum ağrıyor. Kazanın travma bölümünü geçtim. Tüm bunlara rağmen görevimin başındayım. Olayın bundan sonraki bölümünü hukuki olarak takip edeceğiz” dedi.

NİYAZİ TOPÇU YENİ DÜZELMEYE BAŞLADI

Toplu taşıma  şirketi MVG’de otobüs şoförlüğü yapan eski futbolculardan Kayserili Niyazi Topçu (56): “Kaza anı ve sonrasıyla ilgili hiç birşey hatırlamıyorum.  Dört hafta komada kalmışım. Altı haftalık Duisburg tedavisinden sonra Hagen’de bir rehabilitasyon kliniğine geldim ve tedavim devam ediyor. Uzun bir müddet burada kalacağımı söyledi hastane personeli.  Kazaya dair hiçbir şey hatırlamıyorum ama ortada bir gerçek var. Oda sağlık durumum. Sol tarafım adeta felçli gibi. Konuşmakta zorluk çekiyordum ve yavaş yavaş konuşma alışkanlığını kazanıyorum. Tedavim sürerken  kazaya neden olan sürücünün cezalandırılmasını istiyorum.  Acaba aynı olayın tersi olsaydı ne olurdu? Bu yüzden hukuk mücadelesi başlattım” dedi.

 

MEHMET AMCA’NIN ALLAH YARDIMCISI OLSUN

Münster Üniversite Kliniğinde tedavisi devam eden Mehmet Topal’ın (64)  durumu hala ağır. Yakınları hareket edemediğini ve konuşamadığını  ve tedavisinin daha uzun süreceğini  açıkladılar.

BİR DEMO YÜRÜYÜŞÜ DÜŞÜNÜLÜYOR

Altena ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşları  kazanın unutulmaması ve arka planının açıklanmasını sağlamak için DİTİB Altena Mevlana Camisinden kaza mahalline kadar 250 metrelik bir yürüyüş planlıyorlar.  Konuyla ilgili gelişmeler önümüzdeki süreçte açıklanacak.

Yorumlar

tüm yorumlar