Siegen’de Sonbahar Konseri

Siegen’de dillerden düşmeyen nağmeler dile geldi İslam KARAOSMANOĞLU/ SİEGEN(TR Haber) MERKEZİ Siegen’de olan Siegerland Atatürkçü Düşünce Derneğinin geleneksel olarak organize ettiği “4. Sonbahar TSM Konseri&rdquo...

Siegen’de Sonbahar Konseri

Siegen’de dillerden düşmeyen nağmeler dile geldi

İslam KARAOSMANOĞLU/ SİEGEN(TR Haber)

MERKEZİ Siegen’de olan Siegerland Atatürkçü Düşünce Derneğinin geleneksel olarak organize ettiği “4. Sonbahar TSM Konseri” 250 seçkin davetli topluluğunu  dillerden düşmeyen nağmelerle adeta büyüledi.

AÇILIŞ KONUŞMASI

Siegen’deki Bismarckhalle salonunda yapılan TSM konseri SATİAD başkanı Dr. Ömer Er Derbeder ve Siegerland Atatürkçü Düşünce Derneği başkanı Kadir Koçyiğit’ın kısa açılış konuşmalarından sonra başladı. Başkan Kadir Koçyiğit kültürel ve sosyal aktivitelerin tüm hızıyla devam edeceğinin müjdesini verdi ve salondaki izleyicileri Siegerland ADD’ye maddi-manevi olarak destek olmaya davet etti.

MUSTAFA ALP ATAÇ HOCA NE DEDİ?

45 kişiden oluşan NRW Türk Müziği Korusunun Şefi ve Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Alp Ataç: “Üst üste 4. Kez Siegen’de huzurlarınızda olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Biz NRW Türk Müziği Korosu  Köln merkezli Yunus Emre Enstitüsünün bünyesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Başta Köln olmak üzere Aachen, Mönchengladbach ve Oberhausen kentlerinde müzik çalışmalarımız tüm  hızıyla devam ediyor. 80 kişilik dev grubumuzun 45’i bugün huzurlarınızda.  Zira sahnede yer sorunu olduğunu geçen konserlerimimizden biliyoruz.  Toplam 22  eseri seslendireceğiz. Finalde size sürprizimiz var.  Bizleri dinlediğiniz ve alkışlarınızda motive ettiğiniz için candan teşekkürler” dedi.

KADINLAR KOLU İYİ HAZIRLANMIŞ

Siegen’deki etkinlikte ADD  Kadınlar Kolu tüm davetlilerden tam not aldılar. Kadınlar Kolu günler öncesinden hazırlık yaparak Türk mutfağının en leziz ürünlerini önce sergilediler sonra da davetlilere sundular. Konserin ilk bölümünden sonra verilen yarım saatlik arada hazırlanan tüm ürünlerin neredeyse hepsi satıldı.

GELECEK ETKİNLİK TİYATRO

Dernek başkanı Kadir Koçyiğit: “Siegerland ADD kurulalı tam 10 yıl oldu. Bu 10. Yılımıza özel bir kutlama aktivitesi düşündük. Utku Erişik’in  yazdığı ve bizzat oynadığı  ‘Kan ağlıyor Anadolu’ isimli tiyatro oyunu 28 Eylül’de Siegen’de sahnelenecek. Bizleri o günde yalnız bırakmayacağınızdan eminim” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar