Türk girişimcileri, girişken değil

Başkonsolos CEBECİ: “İHK’larla diyalog ufkunuzu açacak”   ESSEN(TR Haber) ESSEN Başkonsolosu Şener Cebeci , Dortmund ve Çevresinde faaliyet gösteren Türk işadamlarına Başkonsolosluk konutunda verdiği yemekte zayıfl...

Türk girişimcileri, girişken değil

Başkonsolos CEBECİ: “İHK’larla diyalog ufkunuzu açacak”

 

ESSEN(TR Haber)

ESSEN Başkonsolosu Şener Cebeci , Dortmund ve Çevresinde faaliyet gösteren Türk işadamlarına Başkonsolosluk konutunda verdiği yemekte zayıflayan iletişim bozukluğuna değinerek  Alman Ticaret Odalarıyla (IHK) daha sıkı ilişkiler içinde olunması gerektiğine değindi.

Dortmund çevresinden otuz kişilik bir Türk girişimci grubunun katıldığı diyalog yemeğinde Şener Cebeci: “Dortmund ve çevresine yönelik faaliyet gösteren Türk Girişimciler Derneğinin faaliyetlerini dondurduğunu öğrendik. Haliyle Türk işadamlarıyla aramızda bir iletişim sorunu var. Bunu kısa zamanda gidermeliyiz. İşimiz sadece alışagelmiş konsolosluk işlemleri değil. Aynı zamanda Almanya ile Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin de geliştirilmesi bizim görevlerimiz arasında. İşte bu yüzden sizlerle daha iyi ilişkiler içinde olmalıyız” dedi.

TİCARET ODALARINI SIK SIK ZİYARET EDİN

Evsahibi Şener Cebeci’ye eşi Düsseldorf konsolosu Fatma Cebeci, Essen Çalışma-Sosyal Güvenlik Ataşesi Osman Şahin,  Essen Eğitim Ataşesi Doç. Dr. Mehmet Fikret Arargüç ve Düsseldorf Ticaret Ataşesi Anıl Gürtuna Kaya eşlik ettiler. Başkonsolos Cebeci, yemekli toplantıya katılan Türk girişimcilerine bulundukları bölgelerde mutlaka Alman Ticaret Odalarını (IHK) sık sık ziyaret etmelerini, bu ziyaretlerin gelecekte onların ufkunu açabileceğine değindi.

Yorumlar

tüm yorumlar