Bremen´de Büyük Cumhuriyet Buluşması

Cumhuriyetimizin 95.Yılı Balo İle Kutlanacak BREMEN (TR Haber) Bremen Atatürkçü Düşünce Derneği´nin düzenlediği Cumhuriyet Balosu´na Dışişleri eski Bakanı Prof.Şükrü Sina Gürel, Hannover Eski Başkonsolosu Meh...

Bremen´de Büyük Cumhuriyet Buluşması

Cumhuriyetimizin 95.Yılı Balo İle Kutlanacak

BREMEN (TR Haber) Bremen Atatürkçü Düşünce Derneği´nin düzenlediği Cumhuriyet Balosu´na Dışişleri eski Bakanı Prof.Şükrü Sina Gürel, Hannover Eski Başkonsolosu Mehmet Emre ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu eşleriyle birlikte katılacaklar.

3 Kasım tarihinde Hotel Munte´de gerçekleşecek kutlama balosu için Bremen Atatürkçü Düsünce Derneği tarafından yapılan açıklamada şunlar belirtildi: „Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O´nun silah arkadaşları ve nice isimsiz kahraman atalarımızın bizlere en değerli eser olarak bıraktığı Cumhuriyetimizin kuruluş gününü kutlamayı kendimize bir ödev olarak görmekteyiz. Ulusal bayramlarımız toplumsal bütünlüğümüzü, kıvançta ve tasadaki ortak irademizi yansıtan kutlamalardır.Cumhuriyetimizin değerlerini ve ülkemizi Alman dostlarımıza da tanıtma fırsatı bulacağımız balomuzda Türkiye´den gelen konuklarımızın olması, bizleri ayrıca mutlu etmiştir.

Bremen´de büyük bir buluşmayı gerçekleştireceğiz.Çocuklarımızın iyi eğitim alması, Türkçemizin öğrenilmesi ve öz değerlerimize sahip çıkma konularındaki kararlılığımızı da ifade edeceğiz. Türkiyemizin geleceğinin aydınlık,milletimizin tüm fertlerinin mutlu,her alandaki başarılarla bizlerin onurlanacağı güzel günlerin inancı içindeyiz. Demokratik, laik sosyal bir hukuk devleti Türkiyemiz,burada bizlerin her zaman onurudur.Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramnı kutluyoruz.

Balo salonunda Türkiye´yi ve Atatürk´ü tanıtıcı bir resim sergisi de oluşturulacak. Baba Makkas Müzik Grubu´nun sahne alacağı kutlama balosunda icra edilecek müziğimizle, mutfağimizla ,Bremenli Türkler ve Türkiye´den gelen konuklarla Türkiyemizi yasayacağız.”

Ayrıca, Türkiye´den ve Köln´den iki sürpriz isim de baloya katılacak.

Yorumlar

tüm yorumlar