Prof. Dr. Süheyl Batum iki ayrı yere SÖZ verdi ama gitmedi

Olmadı be Süheyl hoca bu sana yakışmadı! TRHaber Merkezi/HANNOVER    Eski CHP Milletvekili ve yeni Türkiye ADD Genel Başkanı Prof. Dr. Süheyl Batum, söz vermesine rağmen Hildesheim Atatürkçü Düşünce Dern...

Prof. Dr. Süheyl Batum iki ayrı yere SÖZ verdi ama gitmedi

Olmadı be Süheyl hoca bu sana yakışmadı!

TRHaber Merkezi/HANNOVER

 

 Eski CHP Milletvekili ve yeni Türkiye ADD Genel Başkanı Prof. Dr. Süheyl Batum, söz vermesine rağmen Hildesheim Atatürkçü Düşünce Derneğinin Hannover’de yaptığı Cumhuriyet Balosuna katılmadı. Süheyl Batum geliyor diye salona gelenler hayal kırıklığı yaşadılar.

 

Hannover Wyndham Atrium Hotel’de yapılan Cumhuriyetin 95. Yıl dönümü etkinliğinde konuşan Hildesheim Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Fatma Anders: “Süheyl hoca ile Ağostos ayında Almanya’nın Limburg  şehirinde yapılan toplantıda sözleştik. Cumhuriyet Bayramı özel balomuza geleceğine dair söz verdi. Ben de ona göre organizasyon yaptım, afişlerimi Prof. Dr. Süheyl Batum onur konuğumuz diye  bastırıp öyle dağıttım ve çeşitli yerlere astım” dedi.

AYNI ANDA HEM HOLLANDA HEM HANNOVER NASIL OLUR?

Süheyl hocanın aynı gün aynı saatte iki ayrı yere söz verdiğini sonradan öğrenen Hildesheim ADD Başkanı Fatma Anders sözlerini şöyle tamamladı: “ilerleyen süreçte Hollanda Atatürkçü Düşünce Derneğinin’de  bizim gibi 27 Ekim’de etkinlik düzenlediğini ve Süheyl hocanın oradaki proğramda da konuşmacı olduğunu öğrenince telefon açtım ve nasıl böyle birşey olabileceğini sordum.

Bana ADD Limburg Başkanı Hüsnü İlhan cevap verdi. ‘Merak etme önce sana geleceğiz oradan’da Hollandaya geçeceğiz. Gerekirse helikopter kiralar her iki yere de  yetişiriz’ diyerek beni ikna ettiler. Ancak maalesef sözlerinde durmadılar. Kişi ünvanına veya kariyerine bakmadan ne olursa olsun insan olarak sözünde durmalıdır. Gördüğünüz gibi Süheyl Batum verdiği sözün arkasında durmadı. Açıkca dernek ve insan ayırımı yaparak bizi yarı yolda bıraktı.”

HOLLANDA’YA DA GİTMEMİŞ

Hildesheim ADD Başkanı Fatma Anders, proğram akışına göre plaket vermek üzere gıyabında Prof. Dr. Süheyl Batum’u anons etti. Gelmeyince davetlilere tüm çıplaklığıyla skandalı anlattı. Süheyl Batum için hazırlanan plaket sahipsiz kaldı.

Gazeteniz TÜRK HABER Süheyl Batum’un Rotterdam’a da gitmediğini tespit etti.

300 KİŞİNİN HİÇ KIYMETİ YOK MU?

Türkiye ADD Genel Başkanı Prof. Dr. Süheyl Batum 24 Ekim Çarşamba günü Atatürkçü Düşünce Dünya  Platformunun yeni başkanı  Mevlit Deniz’in nikah şahidi oldu.. Ardından 26 Ekim’de Dortmund’daki Cumhuriyet Balosuna konuşmacı olarak katıldı.  Batum’un, nezdinde Hannover ve Hollanda’da ki yaklaşık 300 kişilik Atatürkçünün iki kişi kadar değerinin olamaması Atatürkçü çevreler tarafından esefle karşılandı.  

HÜSEYİN HAKKI KAHVECİ ONU ARATMADI

Hannover’deki etkinlikte gazeteci-yazar Hüseyin Hakkı Kahveci, baloya gelmeyen Prof. Dr. Süheyl Batum’u hiç ama hiç aratmadı. Kahveci yaklaşık olarak bir saatlik konuşmasında: “Atatürkçülük bizzat ben ATATÜRK’üm demektir. Artık kebap kültüründen kurtulmak lazım. Büyüklerimiz diyor ki; ‘Hakkari’de Türk bayrağı dalgalanıyor’ Yetmez!.. Gidebiliyor muyuz? Gidemediğin yer senin değildir. İşte bu yüzden sizlere sesleniyorum. Sadece Antalya, Bodrum ve Marmaris’e gitmekle kalmayın. Hakkari, Çıldır Gölü, Ağrı Dağı ve Munzur Çayına da gidin.  Türk’ün yedi bin yıllık bir geçmişi vardır. Hakkari ile Edirne arasındaki insanımız ancak TÜRKÜM diyerek kardeşlik bağını güçlendirebilir.Avrupa’daki Atatürkçü insanlarımıza son söz olarak şunu söylüyorum. Buralar da ATATÜRK okul ve kolejlerini kurun!.. Bu zamana kadar bu konuda girişimde bulunmamanız gerçekten büyük bir eksiklik ve hatadır” dedi.

 Davetliler konuşmaların haricindeki bölümde müzik eşliğinde keyifli vakit geçirdiler.

Yorumlar

tüm yorumlar