Duayenlerden yeni öğretmen adaylarına tüyo

Önce kahvaltı sonra bilgi alış-verişi   ESSEN(TR Haber) MERKEZİ Almanya’nın Essen kentinde olan Ruhr Öğretmenler Derneği, öğretmen adaylarıyla kahvaltı da buluştu. Kahvaltı eşliğinde genç öğretmen adaylarına mesleğin incelikle...

Duayenlerden yeni öğretmen adaylarına tüyo

Önce kahvaltı sonra bilgi alış-verişi

 

ESSEN(TR Haber) MERKEZİ Almanya’nın Essen kentinde olan Ruhr Öğretmenler Derneği, öğretmen adaylarıyla kahvaltı da buluştu. Kahvaltı eşliğinde genç öğretmen adaylarına mesleğin incelikleri anlatılırken,  tüyolar verildi.

Essen’deki bir Türk restoranında yapılan kahvaltılı tanışma ve dayanışma toplantısı hakkında  Ruhr Öğretmenler Derneği başkanı Celal Aydemir: „ bilindiği gibi Essen üniversitesi Almanya'da tek Türkçe öğretmeni yetiştiren bir özelliğe sahip. Bu vesile ile geleceğin Türkçe öğretmenlerine Ruhr Öğretmenler Derneği kapısını açmıştır. Genç öğretmen adaylarını tanımak ve onları mesleğe hazır tutmak en büyük görevlerimiz arasındadır. Onlar mezun olduktan sonra kadro alabilmeleri açısından da diyalog halinde olmamız gerekir. Katılımları için kendilerine teşekkür ediyorum“ dedi.

Celal Aydemir’den sonra genç öğretmen adayları adına Zehra Şahin, Essen Muavin Konsolosu Zafer Yurtyapan, Eğitim Ataşesi Dr. M. Fikret Arargüç ve Türk Üniversiteliler Derneği başkanı Eyüp Tuzkaya’da birer konuşma yaptılar.

Yorumlar

tüm yorumlar