Cüssesi küçük gönlü büyük adam

İÇİMİZDEN BİRİSİ: BURSALI OZAN MEHMET ÇETİN   WERDOHL(TR Haber) EVET!.. Evet cüssesi küçük ama hem gönlü büyük hem de sanatı büyük bir halk ozanı Bursalı OZAN MEHMET ÇETİN... Onu yakl...

Cüssesi küçük gönlü büyük adam

İÇİMİZDEN BİRİSİ: BURSALI OZAN MEHMET ÇETİN

 

WERDOHL(TR Haber) EVET!.. Evet cüssesi küçük ama hem gönlü büyük hem de sanatı büyük bir halk ozanı Bursalı OZAN MEHMET ÇETİN...

Onu yaklaşık 30 yıldan beri tanıyorum.  Adeta bir kardeş gibi de seviyorum. Bilhassa Ülkücü camia onu çok iyi tanır. Zira ülkücü camiaya yönelik müzik yapıyor ve o camiaya mal olmuş bir MARKA isimdir OZAN MEHMET ÇETİN..

OZAN ARİF NEYSE, OZAN MEHMET ONA YAKINDIR

Ben diyorum ki;  OZAN ARİF ülkücü camia için neyse OZAN MEHMET ÇETİN’de ona yakındır.  En az onun kadar sazı da, sözü de kuvvetli bilgi dağarcığı zengindir. Tek eksiği KELLİ-FERLİ olamayışıdır. Zira bizim toplumda bir yere gelmek istiyorsan bu kriterler mutlaka olmalı.

“İnsan BEŞER, kuldur ŞAŞAR” diye güzel bir atasözümüz vardır. İşte BURSALI OZAN MEHMET ÇETİN’de bu sözdeki gibi kısa bir süre şaştı. Kendini kontrol edemedi. Yani uzun lafın kısası rotayı şaşırdı.

İşte o  süreç içinde mensubu olduğu ülkücü camia ona gereken desteği veremedi. Tabiri caizse düştüğü yerden kalkmasına yardımcı olamadı. Yani ona elvermekte geciktiler. Geçmişte bizzat kendim bazı isimleri karşıma alıp (Ozan’a sahip çıkın diye)  konuştum. Gel zaman git zaman aralarından hatalarını anlayanlar  çıktı ve BURSALI OZAN MEHMET ÇETİN’e sahip çıktılar; “Bu bizim içimizden birisi, bizim dava arkadaşımız, o bizim ozanımız” dediler ve OZAN MEHMET ÇETİN yeniden doğdu veya 2. Baharını yaşamak için mücadele veriyor.

OZAN MEHMETLER KOLAY YETİŞMİYOR

Uzun lafın kısası; OZAN MEHMET’ler kolay yetişmiyor. Hele hele de bizim bulunduğumuz SAUERLAND gibi  mahrumiyet bölgesinde yaşıyorsanız 2. Bir OZAN MEHMET  daha gelmeyecek ve yetişmeyecektir!.. İşte bu yüzden mümkün mertebe özel gün ve gecelerimize OZAN MEHMET’i davet edelim. Onun YENİDEN DOĞUŞUNA  destek olalım!..  

Zira; BU BÖLGEYE İKİNCİ BİR OZAN MEHMET  DAHA GELMEYECEK!..

İlgi duyanlara; OZAN MEHMET ÇETİN herkese ve her  yöreye hitap edebilecek müzik yapabiliyor.

TÜRK HABER Gazetesi olarak; Bursalı halk ozanı Mehmet Çetin'e tekrar sahip çıkıp, yeniden doğmasına neden olan WERDOHL ÜLKÜ OCAĞI'na teşekkür ediyoruz.

Yorumlar

tüm yorumlar