Bremen’den Bergama’ya Yardım Eli Uzandı

Kış mevsiminin  başında evsiz kaldılar     BREMEN(TR Haber) İzmir’in Bergama ilçesinde 80 yaşındaki annesi, 17 yaşındaki lise 11. Sınıf öğrencisi oğlu Tolgay Tanrıverdi ile birlikte yaşayan Meral İnceoğlu’nun oturduğu ev e...

Bremen’den Bergama’ya Yardım Eli Uzandı

Kış mevsiminin  başında evsiz kaldılar

 

 

BREMEN(TR Haber) İzmir’in Bergama ilçesinde 80 yaşındaki annesi, 17 yaşındaki lise 11. Sınıf öğrencisi oğlu Tolgay Tanrıverdi ile birlikte yaşayan Meral İnceoğlu’nun oturduğu ev elektrik kontağından çıkan kıvılcım sonu oturulamaz hale geldi.

Meral İnceoğlu, annesi ve oğluna ilk yardım edenler komşuları ve İzmir ADD şubesi oldu. İlk etapta yangınzedelerin yeniden normal hayatlarına dönebilmeleri için Bergama ve çevresinden 4 bin TL  maddi yardım toplandı. Elbette bu miktarla  sıfırdan yeni bir düzen kurmak mümkün değil.

BREMENLİ DUYARLI KADINLAR

Bremen’de ikamet eden Zehra Tetik Gök ve Gülay  Acar isimli iki duyarlı  bayan Bergama’daki mağdurlara yardım elini uzatmaya karar verdiler. Bremen ve Almanya genelini kapsayan bir yardım kampanysı başlattılar. Toplanan yardımlar Bergama’daki mağdur aileye ulaştırılacak ve normal yaşantılarına dönmeleri sağlanacak.

YARDIMSEVERLER NE DEDİLER?  

Zehra Tetik Gök ve Gülay Acar konuyla ilgili olarak noktasına ve virgülüne dokunmadan şunları söylediler:

„Soğuk evet soğuklar başladı ve kış mevsimine hoşgeldin diyoruz. Tabi ki çoğumuz kaloriferli, şömineli sıcacık evlerimizde elimizde bir kahve fincanı, bir bardak demli çay veya salep içerek yumuşacık battaniyelerimizin altında ve rahat geniş koltuklarımızda akşamları ailemiz ile sıcacık sohbetler yapıyoruz. Ne güzel ve sıcacık ortamlar. Fakat, kimimize uzak kimimize çok yakın, İzmir Bergama da bir anne ve oğul düşünün, yaşadıkları küçük ama sıcak ve sevgi dolu evleri , 3 gün önce bir kaçak elektrik kontağından çıkan yangından dolayı yanıyor. Çekirdek ailenin iki kediciklerinden biri maalesef yangında hayatını kaybediyor ve diğeri ise anne ve oğulun hayatını kurtarırcasına çaba sarf ediyor ve çok şükür başarılı oluyor. Bu kış kıyamette işte böyle apansız sokakta kalmanın acısını çoğumuz bilemeyiz ve dilerim bilmeyelimde. Bir arkadaşımızın  sayesinde bu ailenin başına gelenleri öğrendik ve nasıl yardımlaşa biliriz diye düşünmeye başladık, aile için yardım kampanyası kurmaya karar verdik. Kim ne yapabilirse karınca misali el ele verelim dedik. Maddi ve manevi desteklerinizi esirgemeyeceğinizi bildiğimiz için  BİZ olarak yola çıkalım dedik. Bu konuda TÜRK HABER gazetesi de bize yardımcı olacaklarını ve sesimizi duyuracaklarını ifade ettiler. Bize;  zehragoek@hotmail.de adresinden elektronik posta adresiyle ulaşabilirsiniz“ dediler.

Yorumlar

tüm yorumlar