MÜNİH’TE, ARMONİ-AHENK’TEN UNUTULMAZ KONSER

MÜNİH TÜRK SANAT MÜZİĞİNE DOYDU Münih Armoni-Ahenk Türk Sanat Müziği Korosu “60’lı yılların Türk film müzikleri” konseri ile Münihli müzikseverlere untulmaz bir gece yaşattı. Gecenin süprizi...

MÜNİH’TE, ARMONİ-AHENK’TEN UNUTULMAZ KONSER

MÜNİH TÜRK SANAT

MÜZİĞİNE DOYDU

Münih Armoni-Ahenk Türk Sanat Müziği Korosu “60’lı yılların Türk film müzikleri” konseri ile Münihli müzikseverlere untulmaz bir gece yaşattı. Gecenin süprizi ise Muavin Konsolos Nihan Uluoğlakçı’nın “Yıldızların altına” şarkısını seslendirmesi oldu.

Ahmet İNCEL / MÜNİH

Amatör sanatçlarıdan oluşmasına rağmen yıllardır profesyonellere taş çıkartarak Münihli müzikseverlerin gönlünde taht kuran Münih Armoni-Ahenk Türk Sanat Müziği Korosu yine muhteşem bir konser verdi. Koronun Korosu “60’lı yılların Türk film müzikleri” konserinde Münih Müzik ve Tiyatro Yüksek Okulu gösteri salonunu tıklım tıklım doldu. Münih Başkonsolosu Mesut Koç ve Konsolos Selçuk Eke’nin de izlediği konserin süprizi ise Muavin Konsolos Nihan Uluoğlakçı’nın “Yıldızların altına” şarkısını seslendirmesi oldu.

Deniz Filizmen’in iki dilli olarak sunduğu konser, “Devlerin aşkı” filminin müziği ile başladı. Toplam 21 eserin seslendirildiği konserde, izleyeciler Türk filmlerinin unutulmayan müzikleriyle duygulu anlar yaşadılar.  Konserde, sunucu Filizmen Yusuf Nalkesen’in “Veda” adlı eserini seslendirirken, koroda yer alan Süreyya Akay, Şükrü Akçelik, Serpil Artan Akman, Şemsettin Bahçekapılı, Gülfer Salam, Anıl Çıra, Dilek Sırlı, Serdar Avan, Ferda Tokmak ve Ahmet Yıldız solo söyledikleri şarkılarla uzun süre alkışlandılar.

  “Bir garip yolcuyum hayat yolunda” adlı eseri solo olarak seslendiren orkestra şefi Ahmet Kadri Rizeli’nin kemençe çalmasının yanı sıra, Turay Dinleyen (Keman), Serdar Açın (Viyolonsel), Safinaz Rizel, (Kanun), Gökalp Yüzlüer (Tanbur), Bekir Sakarya (Akordiyon), Alper Demirel (Piyano) ve Turgut Demiral (Ritm) enstrümanlarıyla sanatçılara eşlik ettiler.  

Yorumlar

tüm yorumlar