LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA YARDIM İÇİN HAZIR MIYIZ?

Her Şey Lösemili Çocuklara YARDIM İçin   HERNE(TR Haber) Geçtiğimiz Haziran ayında Lösemili Çocuklar için bir yardım gecesi organize eden Serap uzun ve arkadaşları yeni bir yardım gecesi için tüm hazırl...

LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA YARDIM İÇİN HAZIR MIYIZ?

Her Şey Lösemili Çocuklara YARDIM İçin

 

HERNE(TR Haber) Geçtiğimiz Haziran ayında Lösemili Çocuklar için bir yardım gecesi organize eden Serap uzun ve arkadaşları yeni bir yardım gecesi için tüm hazırlıklarını bitidiler ve geriye sayım başladı. Bu sefer ki adres HERNE..

İLK YARDIM YERİNE ULAŞTI

İlk yardım organizasyonunu Dortmund’da gerçekleştiren ekip adına Serap Uzun: “Çok şükür sağlıklı insanlarız. Ancak hepimiz de birer engelli ya da hasta adayıyız. İşte bu düşünceden yola çıkarak neden Lösemili Çocuklar yararına LÖSEV’e yardım etmeyelim diye düşünüp, ilk yardım gecemizi Dortmund’da yapmıştık. O geceden elde ettiğimiz 1178 Euro 50 Cent’i Ankara merkezli LÖSEV’e ulaştırdık.”

İLK GECEDEN DERS ÇIKARDIK

Organize olarak ilk geceden ders çıkardıklarını ifade eden Serap uzun: “elbette ki bizler profesyonel değiliz. Zaten ilk yardım organizasyonumuz du. Dortmund’da yaptığımız geceden çıkaracağımız dersler oldu. O eksiklikleri telafi edip, daha iyi ve güzelini yapmayı hedefledik. Yani ödevimize iyi çalıştık” dedi.

YENİ ADRES: CAFE CAPRİ-HERNE

Grubu daha da genişleten Serap uzun sözlerine şöyle devam etti: “Yardım gönüllüleri grubunu biraz daha genişlettik. Aramıza yeni yüzler yeni arkadaşlar katıldılar. Bu seferki mekanımız Herne’deki CAFE CAPRİS olacak. Zaten bu mekan şu anda Ruhr bölgesinde kendi alanında BİR NUMARA diyebiliriz.”

AMAÇ EĞLENCE DEĞİL

Serap Uzun amaçlarının eğlence olmadığının altını çizerek sözlerini şöyle noktaladı: “hani bir deyim vardır;  ‘gönül ne çay ister ne çayhane gönül sohbet ister çay bahane’ işte bizimki de öyle. Bizim amacımız eğlence değil. Asıl amacımız bir nebze olsun LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA YARDIM etmektir. İşte bu yüzden bölgemizdeki yardımsever insanları  30 Kasım Cuma akşamı yapılacak olan bu geceye destek vermeye davet ediyoruz”dedi.

İlgi duyanlar için Cafe Capris’in adresi;

Heerstr. 81, D-44653 Herne

Yorumlar

tüm yorumlar