Stres yapmayın!

Stres deyip geçmeyin!.. DORTMUND (TRHaber) SAĞLIK sektöründe çalışan Yeni Çağ Terapisti Ayten Yılmaz, Dortmund Atatürkçü Düşünce Derneği Kadın Kollarının organize ettiği bilgilendirme toplantısında stresi v...

Stres yapmayın!

Stres deyip geçmeyin!..

DORTMUND (TRHaber)

SAĞLIK sektöründe çalışan Yeni Çağ Terapisti Ayten Yılmaz, Dortmund Atatürkçü Düşünce Derneği Kadın Kollarının organize ettiği bilgilendirme toplantısında stresi ve stresten korunmanın çözüm yollarını anlattı. Dietrich-Kuening Haus’ta yapılan sağlık toplantısında konuşan Yeni Çağ Terapisti Yılmaz kilit cümle olarak kişinin kendine öz güveni ve kendisiyle barışık olması gerektiğinin altını çizdi.

SİYASET YOK

Dietrich-Kuening Haus’ta yapılan sağlık toplantısında konuşan yeni çağ terapisti  Ayten Yılmaz stres hakkında: “Siyaset konuşmak istemiyorum. Zira siyaset insanları  geriyor ve  negatiflik olarak geriye dönüyor. Bugün gerek Avrupa’da gerekse Türkiye’de hekime gittiğimizde muayene ve tahlil sonucunda işin içinden çıkılamadığında stres deyip çıkıyorlar.

Buradan yola çıkarak bir çok hastalığın kaynağı olumsuz düşünce yani stres. Bu illet duygusallık ve bedenin çatışmasıyla ortaya çıkar. Kesinlikle uzak durmalıyız. Şehir yaşamı zaten başlı başına bir stres kaynağı.   Korunmanın yolu ise; kendinize öz güven ve kendinizle barışık olmanızdır. Doğada yürüyüş yapın bu strese iyi gelir. Bir de planlı, proğramlı yaşayın görün bakın her şey daha iyi olacak” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar