Söz verdiler ve yerine getirdiler

BREMENLİ DUYARLI KADINLAR Bremen’de ikamet eden Zehra Tetik Gök ve Gülay  Acar isimli iki duyarlı  bayan Bergama’daki yangın mağdurlarına yardım elini uzatmaya karar vermişlerdi ve sözlerini tutup Bremen ve civarından toplanan &nb...

Söz verdiler ve yerine getirdiler

BREMENLİ DUYARLI KADINLAR

Bremen’de ikamet eden Zehra Tetik Gök ve Gülay  Acar isimli iki duyarlı  bayan Bergama’daki yangın mağdurlarına yardım elini uzatmaya karar vermişlerdi ve sözlerini tutup Bremen ve civarından toplanan  maddi yardımı Bergama’daki  aileye ulaştırdılar. Bergama’daki aile şimdi yeni eşyalarıyla yepyeni ve sıcacık bir yuvaya kavuştular.

TÜRK HABER yazı ailesi olarak böyle duyarlı ve duyarlı olduğu kadar harekete geçen ve uygulayan bay ve bayanların çoğalması dileğiyle.

 

 BREMENLİ YARDIMSEVERLER NE DEMİŞTİLER?  

Zehra Tetik Gök ve Gülay Acar konuyla ilgili olarak noktasına ve virgülüne dokunmadan şunları söylediler:

„Soğuk evet soğuklar başladı ve kış mevsimine hoşgeldin diyoruz. Tabi ki çoğumuz kaloriferli, şömineli sıcacık evlerimizde elimizde bir kahve fincanı, bir bardak demli çay veya salep içerek yumuşacık battaniyelerimizin altında ve rahat geniş koltuklarımızda akşamları ailemiz ile sıcacık sohbetler yapıyoruz. Ne güzel ve sıcacık ortamlar.

Fakat, kimimize uzak kimimize çok yakın, İzmir Bergama da bir anne ve oğul düşünün, yaşadıkları küçük ama sıcak ve sevgi dolu evleri , 3 gün önce bir kaçak elektrik kontağından çıkan yangından dolayı yanıyor. Çekirdek ailenin iki kediciklerinden biri maalesef yangında hayatını kaybediyor ve diğeri ise anne ve oğulun hayatını kurtarırcasına çaba sarf ediyor ve çok şükür başarılı oluyor. Bu kış kıyamette işte böyle apansız sokakta kalmanın acısını çoğumuz bilemeyiz ve dilerim bilmeyelimde. Bir arkadaşımızın  sayesinde bu ailenin başına gelenleri öğrendik ve nasıl yardımlaşa biliriz diye düşünmeye başladık, aile için yardım kampanyası kurmaya karar verdik. Kim ne yapabilirse karınca misali el ele verelim dedik. Maddi ve manevi desteklerinizi esirgemeyeceğinizi bildiğimiz için  BİZ olarak yola çıkalım dedik.

Bu konuda TÜRK HABER gazetesi de bize yardımcı olacaklarını ve sesimizi duyuracaklarını ifade ettiler. Bize;  zehragoek@hotmail.de adresinden elektronik posta adresiyle ulaşabilirsiniz“ dediler.

YARDIM SONRASI NE DİYORLAR?

„Binlerce mülteci sahil kasabalarımızda canlarını kaybederken, Arap ve Afrika ülkelerinde şeriat ve egolar uğruna insanlar ölürken, Hindistan’da çocuk köleleri çoğalırken, Çin Türkmenleri yok etmeye devam ederken, bizler yardım etmeye mecbur muyuz??

Elbetteki gönlümüz sonsuz yardım etme arzusu duyar ve bütçemiz elverdiği süre yardım kampanyalarına destek oluruz. Lakin ne deriz önce ailenden sonra akrabalarından sonra komşundan başlayarak yardım elimizi uzatmamız gerekir.

Ve işte kulaktan kulağa elden ele İzmir’den Bremen’e gelen duyuruda böyle oldu ve tanıdığımız tanımadığımız vatandaşlarımızdan maddi manevi destekler sayesinde BİZ de güzel bir yardım kampanyasına imza atma güzelliğine sahip olduk.

İzmir Bergama’dan kampanyayı başlatan Saliha Nur Karamanlı hanıma yardım eli uzandıkça bizler Bremen de mutlu olmaktan daha ziyade HAYDİ BİZ de yola çıkalım deyip, Filiz Abay, Fatih Şahin ve Gülay Acar arkadaşların sayesinde güzel bir miktar toplayıp İzmir’e emanet ettik. Bilindiği gibi Kasım ayında Tevfik Kara Bey’in Türk Haber Facebook sayfasında yayımladığı kampanyamızın duyurusu için öncelikle kendisine ve dolayısı ile bize cesaret verip bize yardım eli uzatan tüm destekcilerimize uzaktan yakından cani gönülden teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz“ dediler.

 

Yorumlar

tüm yorumlar