Dönerci ve kebapçıların DUAYENİ Seyit usta ebediyete göçtü

Çifte askerlik yapan Antepli Seyit Taşdemir vefat etti   Tevfik KARA/ NEUENRADE(TR Haber) SAUERLAND bölgesinin tanınmış en eski dönerci ve kebapçı işadamlarından Gaziantepli Seyit Taşdemir 65 yaşında hayata veda etti. İki yıl...

Dönerci ve kebapçıların DUAYENİ Seyit usta ebediyete göçtü

Çifte askerlik yapan Antepli Seyit Taşdemir vefat etti

 

Tevfik KARA/ NEUENRADE(TR Haber)

SAUERLAND bölgesinin tanınmış en eski dönerci ve kebapçı işadamlarından Gaziantepli Seyit Taşdemir 65 yaşında hayata veda etti.

İki yıl önce kısmi felç geçiren Gaziantepli Seyit Taşdemir, Altena ve Pllettenberg’te üç döner işletmesinin sahibi. Seyit Taşdemir’in felç haricinde yüksek tansiyon ve şeker hastası da olduğu açıklandı.  65 yaşında hayata veda eden Seyit Taşdemir’in cenaze namazı İGMG Neuenrade Mevlana Camisinde kılındıktan sonra naaşı memleketi Gaziantep’e gönderildi. Seyit Taşdemir’in  memkleketi Gaziantep’in Karataş semtinde hayrına bir camii yaptırdığı dostları tarafından cenazesinde açıklandı.

İKİ KERE ASKERLİK YAPTI

Seyit Taşdemir’in  iki kere askerlik yaptığını açıklayan dostları: “Seyit Almanya’ya gelmeden önce vatani görevini 20 ay yapmış. Daha sonra yaşını küçültüp Almanya’ya gelmiş ve tekrar askere çağrılmış. Ne kadar uğraştıysa ifa ettiği 20 aylık süreyi kabul ettirememiş. O da ‘vatan sağolsun’ diyerek askerliğini bedelli olarak tekrar yaptı. İşte o bu yüzden bölgemizde unutulmaz bir isim” dediler.

Yorumlar

tüm yorumlar