Mustafa Karataş hoca salonu dolduramadı

Prof. Mustafa Karataş hoca peygamber sevgisini anlattı   Tevfik KARA/WERDOHL (TR Haber) DİTİB Werdohl Eyüp Sultan Camisinin yeni inşaat projesine destek amaçlı yapılan “Kur’an ve konferans ziyafeti”  bölge halkından ...

Mustafa Karataş hoca salonu dolduramadı

Prof. Mustafa Karataş hoca peygamber sevgisini anlattı

 

Tevfik KARA/WERDOHL (TR Haber)

DİTİB Werdohl Eyüp Sultan Camisinin yeni inşaat projesine destek amaçlı yapılan “Kur’an ve konferans ziyafeti”  bölge halkından tam destek görmedi. Ünlü ilahayatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş ile dünya kur’an ve ezan okuma birincisi Mehmet Erarabacı Cici Saray salonunu dolduramadılar.

Essen Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Hakkı Gür ve DİTİB  Werdohl Başkanı Fahrettin Alptekin’in açılış konuşmasından sonra dünya kur’an ve ezan okuma birincisi Mehmet Erarabacı kur’an okudu. Daha sonra sahneye gelen ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş, peygamber sevgisi ve ahlakı üzerine bir konuşma yaptı.

Prof. Dr. Karataş: “Hz. Muhammed, müşrik, münafık ve müslüman ayırımı yapmadan insan sevgisiyle dolu birisiydi. Böyle birisi olduğu için de tüm insanlığa elini uzattı. Bizler de onun ümmeti olarak ona benzemeye çalışmalıyız. Körü körüne okumamalı, insan sevgisiyle dolu olarak severek okumalıyız. Hatta Kur’anı Kerimi bile insan sevgisiyle okumalıyız” dedi.

Dernek Başkanı Fahrettin Alptekin SABAH’a yaptığı açıklamada: “Salonda boşluklar gözükse de yaklaşık 500 kişi  giriş yaptı.  Bileti alıp ta gelmeyenler de  oldu. Gönül isterdi ki salon dolsun. Zira biz bu etkinliği yeni inşaat projemize destek amaçlı yaptık. Gelenlerden de gelmeyenlerden de Allah razı olsun” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar