YAZARIMIZ BİRDAL, DSP GENEL BAŞKANI ÖNDER AKSAKAL'I ZİYARET ETTİ

DSP'Lİ AKSAKAL: GÜÇLÜ ADAYIMIZ İLE ANKARAYI SALLAYACAĞIZ   ANKARA(TR Haber) Sıcak bir atmosferde  geçen konuşmaları siz değerli okuyucularımıza aktaralım.   Milli Platform hazırlığı içinde olan İş İnsanı Y&ou...

YAZARIMIZ BİRDAL, DSP GENEL BAŞKANI ÖNDER AKSAKAL'I ZİYARET ETTİ

DSP'Lİ AKSAKAL: GÜÇLÜ ADAYIMIZ İLE ANKARAYI SALLAYACAĞIZ

 

ANKARA(TR Haber) Sıcak bir atmosferde  geçen konuşmaları siz değerli okuyucularımıza aktaralım.

 

Milli Platform hazırlığı içinde olan İş İnsanı Yönetmen Levent MİRZA’nın da dahil olduğu sohbette;

BİRDAL:     Sayın Başkanım Ankara için adayınız var mı ?

AKSAKAL:  Tabi Adayımızla Başkent’i sağa mahkum etmiyeceğiz 

 81 Vilayette aday göstereceğiz. 18 Şubat saat 17.00 ye kadar aday listelerini Yüksek Seçim Kuruluna bildireceğiz, aday tanıtımlarımız da 25 Subatta olacak.

BİRDAL : Diğer  Partilerin küskünlerine sıcak bakıyormusunuz ?

AKSAKAL: Küskünlere kucak açmak gibi demiyelim,ancak kendi buluduğu mecrada siyaset yapma fırsatı bulamayan, ülkemizin sorunlarına faydalı olacağına inandığımız her türk vatandaşına kapımız açık. A Parti B Parti diye bakmıyoruz. CHP-AKP-MHP-BBP gelen adaylarımız var. Yeterki Demokratik Sol Parti çatısı altında ülke sorunlarına kafa yoracak arkadaşlarımız olsun.Millete hizmet etme yolunda herkese kapımızı açtık.

BİRDAL :   31 Mart seçimleri Türk siyaseti için kırılma noktası olabilir mi?

AKSAKAL:Kırılma değil tam tersi 2023 yılına bir başlangıç,kilometre taşı olacaktır.Biz oy oranından ziyede Mevzi kazanmak istiyoruzki gücümüzün  de o derece artacağını göreceğiz.

BİRDAL :   DSP yi kullandırtmayacağız diye bir söyleminiz olmuştu. Hangi anlamda öyle dediniz?

AKSAKAL : O şu manada,biliyorsunuz 2002 den sonra DSP yi yok sayan,Ecevit öldü parti bitti türünden siyaset anlayışını ileri sürenler oldu.Biz Demokratik Sol Parti olarak asla böyle bir düşünce içinde olmadığımızı belirttik. Atatürk öldü Cumhuriyet Halk Partisi bitti mi? Ecevit ölünce de DSP bitmez.Toplumun her zaman sığınabileceği bir Liman ve gerektiğinde Partiler arası birleştirici veya Yelpaze olarak her zaman DSP açık olacaktır. Geçmişte partiyi yok sayma,küçümseme ,aşşagılama modunda olmak istenmiş ama başaramamışlardır.

MİRZA : Gerçekten yapılan atılımlar DSP açısından çok güzel. İnsanların çaresiz olmadığını,Sol kesimin sahipsiz bırakılmadığını gösterdiniz özellikle  Ankarada güçlü bir aday çıkartıyor olmanız çok önemli.

AKSAKAL : Kimsenin iradesine hiç bir Parti ipotek koyamaz.  Türkiyedeki Demokratik tek parti hatta adı üstünde Demokratik tek Sol Parti DSP dir. Hep beraber bunu göreceğiz.

Medya ile sıcak ilişkiler kuran DSP Genel Başkanı Önder AKSAKAL’ı gazetemiz adına tebrik ediyoruz.

Yorumlar

tüm yorumlar