Anadolu’dan Azerbaycan’a kadar sevda türküleri

Doku Korosu ilk sınavı başarıyla geçti Tevfik KARA/DORTMUND (TR Haber)   Dortmund’da yaklaşık bir yıl önce Nuran Aşan  önderliğinde kurulan Doku Korosu 35 kişilik kadrosuyla izleyicileri adeta mest etti. Dortmund merkezde...

Anadolu’dan Azerbaycan’a kadar sevda türküleri

Doku Korosu ilk sınavı başarıyla geçti

Tevfik KARA/DORTMUND (TR Haber)

 

Dortmund’da yaklaşık bir yıl önce Nuran Aşan  önderliğinde kurulan Doku Korosu 35 kişilik kadrosuyla izleyicileri adeta mest etti.

Dortmund merkezdeki Dietrich Kuening Haus’ta “Anadolu’dan Azerbaycan’a sevda türküleri”  isimli konserle 350 kişilik bir kitlenin önüne  çıkan Doku Korosu ilk sınavında başarılı oldu. Doku Korosu iki bölüm halinde toplam 25 eseri seslendirdi.

Koro şefi Nuran Aşan: “Bu koroyu kurarken toplam beş kişiydik ve şimdi 35 kişiye ulaştık. Doku Korosu olarak sadece Türkçe değil her dilde eserleri seslendirmek istiyoruz. Çok dilli ve çok kültürlü olmayı hedefledik. Bugünkü Azeri Türkçesi bunun bir parçasıydı. Çıktığımız bu uzun yolda bizi yalnız bırakmazsanız daha büyük organizasyonlara imza atacağız. Desteğinizi ve ilginizi bizden esirgemeyin lütfen” dedi.

Yorumlar

tüm yorumlar