Önce İstanbul sonra Bottrop’ta Baran için buluşalım

Baran’ın hayatını kurtaralım Tevfik KARAOSMANOĞLU / ESSEN(TR Haber) ESSEN’de yaşayan  Baran Murat Özen’in (13) kısa bir süre önce  ileri derecede Lenfoma kanseri olduğu anlaşıldı. Hem Almanya’da hem de İstanbul&rsqu...

Önce İstanbul sonra Bottrop’ta Baran için buluşalım

Baran’ın hayatını kurtaralım

Tevfik KARAOSMANOĞLU / ESSEN(TR Haber)

ESSEN’de yaşayan  Baran Murat Özen’in (13) kısa bir süre önce  ileri derecede Lenfoma kanseri olduğu anlaşıldı. Hem Almanya’da hem de İstanbul’da Baran Murat için kampanyalar başlatıldı.

3 Mart 2019 Pazar günü  Bottrop’ta Baran Murat Özen için WSZE (Batı Almanya Bağış Merkezi) öncülüğünde kan örnekleri alınacak. Anne Filiz Özen oğlunun hastalığıyla ilgili olarak: “ Baran Realschule 7. Sınıf öğrencisi. Bir süre önce lenf bezleri şişince ilk önce doktora daha sonra da hastaneye gittik. Ardından karın bölgesi ve ciğer şişmeye başlayınca  doğuştan Lenfoma kanseri olduğu teşhisi konuldu. Hastalığından dolayı 2018 Eylül ayından itibaren okula da gidemiyor” dedi.

ÖNCE TÜRKİYE

Kızılay Kan Merkeziyle yapılan işbirliği sonucunda Baran Murat Özen için önce İstanbul’un Bahçelievler ilçesi Yenibosna semtinde 1 Mart Cuma günü kan örneği kampanyası düzenlenecek.Kampanya Yenibosna’nın Kuyumcukent Meydanında saat 11:00’den itibaren başlayacak. Konuyla ilgili olarak Uğur Özen’den  0090 532 421 36 38 nolu telefon aracılığıyla detaylı bilgi alınabilinir.   

ALMANYA’DAKİ  KAMPANYA BOTTROP’TA

Doğuştan Lenfoma kanseri olduğu anlaşılan Baran Murat Özen’in bu zamana kadar yaşamasının bir mucize olduğu açıklandı. Acılı anne Filiz Özen: “oğlumun yaşaması için acilen ilik nakli gerekli. Ve bu naklin Nisan ayına kadar yapılması zorunlu. Eşim iş icabı Türkiye’ye gidip geliyor. Kızılay ile yapılan işbirliği neticesinde İstanbul/Yenibosna’da kan bağışı kampanyası yapılacak. Aynı kampanya’yı WSZE’nin öncülüğünde 3 Mart Pazar günü Bottrop’ta yapacağız. Uzak yakın demeden tüm duyarlı insanları bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

Kampanya; 3 Mart Pazar günü, Hans-Böckler-Str. 60, D-46236 Bottrop adresinde ki Dieter-Renz-Halle’de saat 10 ile 18 arasında yapılacak.

 

Yorumlar

tüm yorumlar