Kamu çalışanları uyarı grevine gittiler

Kamu çalışanları geçen yılki bütçe fazlalığından paylarını istiyorlar   Tevfik KARA/DÜSSELDORF(TR Haber) ALMAN Eğitim ve Bilim Sendikası (GEW) ile  beraberinde ver.di, dbb ve GdP   Düsseldorf’ta binl...

Kamu çalışanları uyarı grevine gittiler

Kamu çalışanları geçen yılki bütçe fazlalığından paylarını istiyorlar

 

Tevfik KARA/DÜSSELDORF(TR Haber)

ALMAN Eğitim ve Bilim Sendikası (GEW) ile  beraberinde ver.di, dbb ve GdP   Düsseldorf’ta binlerce kişinin katılımıyla uyarı grevi yaptılar. Sendikalar kamu hizmetinde çalışanlar için  yüzde altı zam istiyorlar.

Friedrich-Ebert sokağında başlayan uyarı grevi Eyalet Parlamentosunun önünde yapılan konuşmalarla son buldu.  Alman Memurlar Birliği (Dbb) Başkanı Ulrich Silberbach yaptığı konuşmada: „Geçen yıl bütçede 7,1 Milyar Euroluk  fazlalık sağlandı. Artık daha fazla tasarrufa gidilmemeli. Zaman  kamu hizmetinde çalışanları  ekonomik olarak  rahatlatma zamanıdır.  İşte bu yüzden fazlalık bütçeden payımızı istiyoruz. Sizler de istediğiniz için buradasınız“ dedi.

Daha sonra diğer sendika temsilcileri de birer konuşma yaptılar. Kamu hizmetinde çalışan Türkler’inde uyarı grevine katıldıkları görüldü.

Yorumlar

tüm yorumlar